11 najbarwniejszych miast na świecie

Większość naszych miast jest przygnębiająca i szara – z całą pewnością brakuje im kolorów, które nie tylko dodają życia krajobrazowi, ale zdecydowanie wpływają na poprawę estetyki. Jeżeli chcesz więc chociaż na chwilę przenieść się do wielobarwnych miejsc, w których budynki mienią się wszystkimi barwami tęczy, albo do miast, w których każda pojedyncza budowla posiada dokładnie ten sam kolor, udaj się razem z nami na wyjątkową wycieczkę!
11 miast z różnych części świata, wyróżniających się unikatową historią, architekturą oraz zapierającą dech w piersiach paletą barw. Dzięki poniższemu zestawieniu, wszystkie z nich są na wyciągnięcie ręki.


« poprzednie 1 / 11 następne »

#1Guanajuato, Meksyk

Guanajuato Fot: Frank Mago/CC BY
»

Pośród gór Sierra de Guanajuato, znaleźć możemy przepiękne, kolonialne miasto Guanajuato. Jego początki, datowane są jeszcze na 1554 roku – lokalizacja z pewnością nie jest przypadkowa, obok mieszczą się bowiem jedne z najbogatszych w srebro obszarów górniczych Meksyku. Szesnastowieczny boom wydobywczy doprowadził do powstania pięknych rezydencji oraz niewielkich, jednak urodziwych budynków kolonialnych.
Ulice Guanajuato w połączeniu z kolorowymi deptakami, rozchodzą się promieniście od centrum, natomiast ruch samochodowy obsługiwany jest głównie przez sieć podziemnych tuneli. Dzięki temu, meksykańskie miasteczko jest idealnym ośrodkiem miejskim dla pieszych.

[ Zobacz wiecej informacji ]

« poprzednie 1 / 11 następne »

Zobacz też
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry