12 najciekawszych połączeń dwóch rzek

W naukach geograficznych, zjawisko łączenia się ze sobą co najmniej dwóch lub większej ilości zbiorników wodnych, określane jest mianem konfluencji. W niektórych przypadkach miejsca tychże połączeń mogą przebiegać w niezwykle oryginalny sposób. Przykładem na to jest 12 przykładów rzek, które specjalnie dla Was wyselekcjonowaliśmy, opisaliśmy i opatrzyliśmy w zdjęcia.

Wizualny kontrast pomiędzy granicami każdej z przedstawionych jest niezwykle wyraźny – różnokolorowe wody nagle łączą się ze sobą, aby utworzyć jedną wielką rzekę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem!


« poprzednie 1 / 12 następne »

#1Rzeki Rhone i Arve, Szwajcaria

Ujście Arve do Rhône Fot: Nauticashades/CC-BY-SA
»
Rzeka Arve i Rhône Fot: Lauras512/CC BY
»

W szwajcarskiej Genewie, miejsce ma konfluencja dwóch rzek – Rhony oraz Arve. Znajdująca się na fotografii z lewej strony to Rhona, której źródła wybija na dnach jeziora Leman. Po prawej stronie zdjęcia uwieczniono natomiast rzekę Arve, która przepływa przez aleję Chamonix wzdłuż sporej ilości ośrodków przemysłowych. Różnicę w czystości wód obu rzek widać już na pierwszy rzut oka. Co więcej w Arvie zamulenie jest na o wiele wyższym poziomie, dzięki czemu doskonale zaobserwować możemy granicę pomiędzy korytem obu tych ciągów wodnych.« poprzednie 1 / 12 następne »

Zobacz też
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry