8 ekstremalnych pomysłów na zimowe spędzanie czasu

Sporty ekstremalne choć wiążą się z ryzykiem mają wielu oddanych fanów. Sama nazwa zyskała popularność w latach 90., dziś powszechnie się jej używana do wielu aktywności fizycznych, które uznawane są za niebezpieczne.

Iceclimbing, icediving, icesurfing, iceyachting, skibiking, snowkayaking, snowscooting, polar bear swimming czy wreszcie speed flying – jeden z najbardziej ekstremalnych sportów, jakie można uprawiać zimą to propozycja dla osób, którym znudziły się klasyczne narty czy snowboard i poszukują czegoś nowego co zapewni im adrenalinę.

Oto propozycja 8 ekstremalnych sportów, które możemy uprawiać zimą:


« poprzednie 1 / 8 następne »

#1Heliskiing

Heliskiing Fot: Se Mo/CC-BY-SA
»
Heliskiing Fot: Se Mo/CC-BY-SA
»

Ten sport ekstremalny to jedna z form narciarstwa, która polega na wykonaniu zjazdów narciarskich ze stoku, na który narciarz jest transportowany helikopterem. Może być wykonywany jedynie w obecności licencjonowanych przewodników alpejskich. Heliskiing narodził się w 1960 roku, aktualnie cieszy się popularnością na całym świecie, z Kanadą na czele. Wiele osób uprawia ten sport wczesną zimą, kiedy panują niskie temperatury a śnieg jest puszysty. Długość zjazdów zależy od kilku czynników, m.in.: pogody czy jakości śniegu.

[ Zobacz wiecej informacji ]

« poprzednie 1 / 8 następne »

Zobacz też
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry