9 rzeczy, które powinieneś zobaczyć w Sydney

Australijskie Sydney to największe miasto najmniejszego kontynentu i zarazem jedna z największych i najpiękniejszych metropolii świata. Jest najstarszym ośrodkiem osadnictwa europejskiego na Czerwonym Lądzie. Być może nie każdy ma świadomość, ale do 1853 roku Terra Australis było miejscem, w które zsyłano skazańców z terytorium Zjednoczonego Królestwa. Korzenie i początki współczesnego Sydney mają więc związek z przymusowym osadnictwem na tym kontynencie.

Do szybkiego rozwoju miasta przyczyniła się gorączką złota w latach 50-tych XIX wieku. W tym czasie napłynęły duże ilości osadników. Warto zaznaczyć też, że do 1939 roku aż 98% mieszkańców Sydney miało pochodzenie anglosaskie. Kulturowe zróżnicowanie metropolii rozpoczęło się na początku lat 70-tych XX wieku, kiedy zniesiono restrykcje imigracyjne. Zapoczątkowało to napływ ludności m.in. z: Indochin, Indonezji, Korei czy Filipin. Ważnym wydarzeniem w historii Sydney była organizacja XXVII Igrzysk Olimpijskich w 2000 roku.

Przyjeżdżając trzeba zobaczyć kilka symboli tej metropolii, bez których nie można powiedzieć, że się tu było. Opera House, Sydney Harbour Bridge czy Circular Quay to obowiązkowe punkty w trakcie zwiedzania Sydney.

Poniżej przedstawiam listę 9 rzeczy, które powinniście zobaczyć będąc po raz pierwszy w Sydney:


« poprzednie 1 / 9 następne »

#1Budynek Opera House

Budynek Sydney Opera House Fot: zcasper/CC-BY-SA
»
Sydney Opera House nocą Fot: szeke/CC-BY-SA
»

Gmach opery w Sydney to najbardziej znana budowla tej metropolii oraz jeden z najważniejszych symboli miasta. Zaprojektowana przez duńskiego architekta Jörna Utzona, oficjalnie otwarta dopiero po 14 latach budowy w listopadzie 1973 roku. Znajduje się na Przylądku Bennelong Point. Jest to charakterystyczny budynek wykonany z białego betonu o kształcie przypominającym żaglowiec pod pełnymi żaglami. W jego wnętrzu mieści się także: balet, sala koncertowa, kino, teatr dramatyczny oraz studia nagraniowe.« poprzednie 1 / 9 następne »

Zobacz też
planetescape.pl
Kup teraz

Najtańsze bilety
w sieci

Rezerwuj

Zarezerwuj
pokój

Szybko! Tanio!
Bez haczyków!strzałka do góry