Gorc i wieża widokowa

Gorc i wieża widokowa w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Gorc i wieża widokowa - opis atrakcji

Gorc jest szczytem o wysokości 1228 m n.p.m położonym w północno- wschodniej części Gorców. Znajduje się między Ochotnicą – Kamienicą – Szczawą i Lubomierzem. Jego północne zbocza porastają lasy mieszane i świerkowe, natomiast na grzbiecie znajduje się kilka dużych polan, które są pozostałością po prowadzonym tu wypasie. Sam wierzchołek porasta rzadki las, który zasłania widoki, ale w 2015 r. stanęła tu wieża widokowa, dzięki której można oglądać rozległe panoramy. Latem na Hali Gorcowskie na południowym grzbiecie Gorca działa baza namiotowa prowadzona przez Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa.

Gorc jest popularnym celem wycieczek i prowadzą na niego liczne szlaki piesze. Najpopularniejszym jest niebieski szlak z przysiółka Przysłop w Rzekach, którym wchodzi się tu ok. 2 h. Z niebieskim szlakiem łączy się szlak czarny ze szczawy, zaś z Ochotnicy Dolnej można wejść na Gorc szlakiem zielonym w ok. 3 h.

Zgłoś błąd

Gorc i wieża widokowa - galeria zdjęć

Gorc i wieża widokowa na mapie

Gorc i wieża widokowa cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Gorc i wieża widokowa

Miasta w pobliżu Gorc i wieża widokowa

Więcej informacji