Lubań i wieża widokowa

Lubań i wieża widokowa w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Lubań i wieża widokowa - opis atrakcji

Lubań jest najwyższym szczytem wschodniej części Gorców. Leży między Krościenkiem nad Dunajcem a Ochotnicą i ma wysokość 1211 m n.p.m. Jego zbocza porośnięte są lasami, ale na wierzchołku znajduje się malownicza, widokowa polana. Na szczycie stoi wieża widokowa oferują rozległe panoramy sięgające po Tatry i Beskid Żywiecki. W przeszłości na polanie na Lubaniu stało schronisko PTTK, które zostało zniszczone przez pożar. Obecnie trwają przygotowania do wybudowania tu nowego obiektu, ale termin inwestycji jest na razie nieznany. Latem na polanie pod szczytem działa baza namiotowa prowadzona przez Studenckie Koło Przewodników Górskich w Krakowie.

Na Lubań można wejść ze wszystkich miejscowości znajdujących się u jego podnóży. Najbardziej znany, czerwony i jednocześnie najdłuższy szlak prowadzi z Krościenka nad Dunajcem. Wejście zajmuje ok. 4 h. Od południa szczyt można osiągnąć zielonym szlakiem z Grywałdu, niebieskim z Przełęczy Snozka i żółtym z Kluszkowców. Czasy wejścia wahają się od 2 h 30 min do 3 h 30 min. Z kolei od północy dwa szlaki niebieski i zielony prowadzą z Ochotnicy Dolnej i zielony z Tylmanowej. Wejścia nimi zajmują ok. 3 h.

Zgłoś błąd

Lubań i wieża widokowa - galeria zdjęć

Lubań i wieża widokowa na mapie

Lubań i wieża widokowa cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Lubań i wieża widokowa

Miasta w pobliżu Lubań i wieża widokowa

Więcej informacji