Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Wrocław w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
631377
Powierzchnia
293 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 71
Współrzędne
N:51.11
E:17.022222
Herb
Herb Wrocławia

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - opis atrakcji

Ogród Botaniczny znajduje się częściowo na historycznym Ostrowie Tumskim, a częściowo w miejscu, gdzie do XIX w. znajdowały się dawne mury miejskie oraz zasypana obecnie odnoga Odry. Jego historia sięga 1811 r., ale w obecnym kształcie funkcjonuje od 1947 r. W wyniku walk o Wrocław w 1945 r. pierwsze założenie ogrodu zostało w dużej części zniszczone. Dziś jest to piękny teren spacerowy i rekreacyjny w samym centrum Wrocławia, a dodatkowo także obiekt naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Centralną część ogrodu zajmuje rozległy staw będący pozostałością po dawnej odnodze Odry. W jego otoczeniu znajdują się wydzielone tematyczne części ogrodu, takie jak alpinarium, arboretum czy szklarnie z jedną z największych w Polsce kolekcji roślin tropikalnych. Ogród może się także pochwalić bogatymi zbiorami roślin wodnych i błotnych oraz największą w Europie kolekcją dzikich pnączy.

Całość zebrana jest w malowniczy, różnorodny park, który prezentuje się wspaniale zarówno wiosną, jak i latem czy jesienią. Wzbogaca go mała architektura w postaci stylizowanych mostków, ławek i altanek.

Zgłoś błąd

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego - galeria zdjęć

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego na mapie

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Regiony w pobliżu Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej informacji