Ruiny cerkwi w Kniaziach

Ruiny cerkwi w Kniaziach w pigułce

Kraj
Polska
Liczba ludności
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:
E:

Ruiny cerkwi w Kniaziach - opis atrakcji

Kniazie są niewielką wioską niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Znajdują się tu ruiny XVIII wiecznej cerkwi, które stały się sławne dzięki filmowi „Zimna wojna”, gdzie zagrały w scenie finałowej.

Cerkiew św. Paraskewy została zbudowana na przełomie XVIII i XIX w. z fundacji miejscowych kniaziów Jakuba i Miczki. Budowla została uszkodzona podczas ostrzału w 1941 r., a w 1944 r. zniszczył ją pożar. Od tego czasu znajduje się w ruinie.

Do dziś przetrwały ściany na planie krzyża greckiego ze znajdującą się nad przecięciem naw podstawą kopuły. Na ścianach można zobaczyć pozostałości polichromii. Przy cerkwi stoi zniszczona dzwonnica parawanowa, a całe wzgórze pokryte jest krzyżami dawnego cmentarza grekokatolickiego.

Do cerkwi nie ma asfaltowej drogi. Kończy się ona ok. 800 m wcześniej, jeszcze przed wjazdem do wsi. Dalej prowadzi utwardzony piaszczysty, szeroki dukt. Pod wzgórzem, na którym stoi cerkiew można zostawić samochód.

Zgłoś błąd

Ruiny cerkwi w Kniaziach - galeria zdjęć

Ruiny cerkwi w Kniaziach na mapie

Ruiny cerkwi w Kniaziach cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Ruiny cerkwi w Kniaziach

Miasta w pobliżu Ruiny cerkwi w Kniaziach

Regiony w pobliżu Ruiny cerkwi w Kniaziach

Więcej informacji