Antananarywa

Antananarywa w pigułce

Kraj
Madagaskar
Liczba ludności
1848998
Powierzchnia
88 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-18.916667
E:47.516667
Herb
Herb Antananarywy

Co warto zobaczyć w Antananarywa?

Praktycznie cała miejska zabudowa w Afryce to połączenie europejskich wpływów kolonialnych z tradycyjnymi wzorcami używanymi przez mieszkających tam ludzi. Nie inaczej jest w przypadku Antananarywy, największego miasta położonego na Madagaskarze, a jednocześnie stolicy tego kraju.

Jeszcze w dziewiętnastym stuleciu Antananarywa była relatywnie niewielkim miastem, w którym dominowała architektura kamienna, ewentualnie ceglana. Potem wyspa została zajęta przez Francuzów, którzy z tego ośrodka zrobili prężnie się rozwijające miasto usiane budynkami w stylu kolonialnym. I właśnie to ta zabudowa jest obecnie jedną z największych atrakcji Antananarywy.

Madagaskar nie jest miejscem powszechnie kojarzonym w Polsce. Zapewne sporo osób nie zdaje sobie też sprawy, że stolicą tej wyspy jest właśnie Antananarywa. Jeśli z czymś nam się kojarzy Madagaskar, to będą to porośnięte tropikalną roślinnością bezkresne obszary. Tym bardziej zdziwi nas, gdy przyjedziemy do Antananarywy i zobaczymy całkiem nowoczesne, dobrze zbudowane miasto, acz rzeczywiście dużo biedniejsze, niż jego francuskie wzorce.

Jeśli wybieramy się na Madagaskar, powinniśmy wybrać Antananarywę jako naszą bazę wypadową do zwiedzenia całej wyspy. Pamiętajmy tylko, że przyjedziemy do kraju znajdującego się w strefie klimatu tropikalnego: zupełnie innego, niż polski. Dlatego przed wyjazdem powinniśmy się koniecznie szczepić przeciwko chorobom tropikalnym i zabrać całą niezbędną apteczkę.

A w samej Antananarywie nie powinniśmy narzekać na brak atrakcji. Czeka na nas wspomniana już ciekawa architektura, w tym dwie katedry: anglikańska oraz katolicka, ale również prezentacja malgaskiej przyrody. Z porozumiewaniem się na miejscu też nie powinno być problemów, chociaż z pewnością osoby mówiące po francusku będą miały łatwiej, niż znający wyłącznie angielski. Zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim przewodnikiem po Antananarywie i do dowiedzenia się, jak można spędzić czas w stolicy Madagaskaru.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Antananarywa

W okolicy Antananarywy

Miasta w pobliżu Antananarywy

Antananarywa - galeria zdjęć

Antananarywa w pigułce

Kraj
Madagaskar
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1848998
Powierzchnia
88 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:-18.916667
E:47.516667

Antananarywa - więcej informacji