Bellaria-Igea Marina

Bellaria-Igea Marina w pigułce

Kraj
Włochy
Liczba ludności
17288
Powierzchnia
18 km2
Nr. kierunkowy
0541
Współrzędne
N:44.15
E:12.45

Co warto zobaczyć w Bellaria-Igea Marina?

Niewielka, lecz niezwykle urodziwa miejscowość turystyczna we Włoszech, zlokalizowana na Riwierze Adriatyckiej, w niezwykle często uczęszczanym przez naszych rodaków regionie Rimini, który może pochwalić się idealnymi warunkami na spędzenie wakacji oraz rozlicznymi atrakcjami.

Sama Bellaria-Igea Marina posiada dosyć oryginalny układ jest bowiem podzielona przez szeroki kanał na dwie oddzielne dzielnicę, Bellarię oraz Igea Marinę, połączone kładką dla pieszych, mostem oraz tramwajem wodnym, z którego chętnie korzystają przyjezdni goście.

Obie części, zamieszkuje łącznie 17 tysięcy mieszkańców i liczba ta z roku na rok zwiększa się, jest to bowiem idealne miejsce nie tylko na spędzenie wakacji, ale także na stałe osiedlenie się, pośród otwartych i sympatycznych ludzi oraz w niezwykle korzystnym dla zdrowia, nadmorskim klimacie.

Piaszczyste jak i zarówno kamienne plaże utrzymane w bardzo dobrym stanie, przepiękne wybrzeże z formami skalnymi oraz rozbudowane centrum miejscowości z rozległym deptakiem, który otoczony jest przez platany i oblegany przez turystów od samego świtu do późnych godzin nocnych.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bellaria-Igea Marina

W okolicy Bellaria-Igea Marina

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Bellaria-Igea Marina

Miasta w pobliżu Bellaria-Igea Marina

Bellaria-Igea Marina - galeria zdjęć

Bellaria-Igea Marina w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
17288
Powierzchnia
18 km2
Nr. kierunkowy
0541
Współrzędne
N:44.15
E:12.45

Bellaria-Igea Marina - więcej informacji