Berno

Berno w pigułce

Kraj
Szwajcaria
Liczba ludności
128041
Powierzchnia
51,60 km2
Nr. kierunkowy
(+41) 31
Współrzędne
N:46.95
E:7.45
Herb
Herb Berna

Co warto zobaczyć w Bernie?

Szwajcarskie Berno to najmniej europejska stolica, wyróżniająca się przede wszystkim ogromną liczbą zabytków, dzięki któremu została wpisana na listę dziedzictwa kultury UNESCO. Jej dwie części, przedzielone turkusową rzeką Aare, dają turystom możliwość spacerowania po historycznych ulicach, odpowiednio zadbanych, gwarantujących wczucie się w unikalny klimat miasta.

Symbolem Berna jest niedźwiedź brunatny, który według legendy został zabity podczas jednego z polowań przez założyciela współczesnej stolicy, Bertolda V von Zahringena. Od tego czasu znajduje się on nie tylko na herbie miasta, lecz także praktycznie w każdym jego zakątku pod postacią plakatów, zdjęć, graffiti, rzeźb czy pomników, ozdabiając ulice oraz budynki. W mieście znajduje się także jama niedźwiedzia, jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Berna, w obrębie której sprawowana jest opieka nad kilkoma przedstawicielami tego gatunku zwierząt.

Miasto otoczone jest górami, które w porze zimowej oferują przede wszystkim możliwość jazdy na nartach czy snowboardzie, podczas gdy latem, będąc niezwykle malowniczym elementem przyrody, zachęcają do wspinaczek górskich czy chociażby do spacerów w ich okolicach.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bernie

W okolicy Berna

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Berna

Miasta w pobliżu Berna

Berno - galeria zdjęć

Berno w pigułce

Kraj
Szwajcaria
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
128041
Powierzchnia
51,60 km2
Nr. kierunkowy
(+41) 31
Współrzędne
N:46.95
E:7.45

Berno - więcej informacji