Bolesławiec

Bolesławiec w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo dolnośląskie
Liczba ludności
39992
Powierzchnia
23,57 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 75
Współrzędne
N:51.266667
E:15.566667
Herb
Herb Bolesławca

Co warto zobaczyć w Bolesławcu?

Historycznie przynależące do Dolnego Śląska miasto Bolesławiec, ślad w historii naszego kraju odcisnęło już bardzo dawno temu, zdobywając prawa miejskie w 1251 roku. Historia osadnictwa na tychże terenach jest jednak o wiele dłuższa i według najnowszych odkryć, sięga nawet dziesięciu tysięcy lat przed naszą erą.
Bolesławiec od zawsze, utożsamiany jest jako Miasto Ceramiki. Porcelanowe wyroby produkuje się tutaj nieprzerwanie od XIV wieku i w całym mieście znaleźć możemy wiele wskazówek na to wskazujących – duże zakłady produkcyjne, ogromne ceramiczne rzeźby w charakterystycznych punktach miasta, eventy oraz imprezy tematyczne z ceramiką właśnie powiązane.
Na chwilę obecną, Bolesławiec to ponad czterdziestotysięczne i dynamicznie rozwijające się miasto, które staje się nie tylko miejscem, w którym coraz więcej osób chciałoby zamieszkać, ale jednocześnie atrakcyjną lokalizacją na polskiej mapie turystycznej. Szukając wielowiekowych zabytków oraz rozrywki dla całej rodziny, niezaprzeczalnie powinieneś zawitać do Miasta Ceramiki!

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bolesławcu

W okolicy Bolesławca

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Bolesławca

Miasta w pobliżu Bolesławca

Bolesławiec - galeria zdjęć

Bolesławiec w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
39992
Powierzchnia
23,57 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 75
Współrzędne
N:51.266667
E:15.566667

Bolesławiec - więcej informacji