Buenos Aires

Buenos Aires w pigułce

Kraj
Argentyna
Liczba ludności
2698082
Powierzchnia
203 km2
Nr. kierunkowy
011
Współrzędne
N:-34.603723
E:-58.381593
Herb
Herb Buenos Aires

Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Pomyślne wiatry. Tak z hiszpańskiego przetłumaczyć możemy nazwę największego miasta Ameryki Południowej i jednocześnie stolicy Argentyny, liczącego ponad 2,7 miliona mieszkańców! Buenos Aires odgrywa niezwykle ważną rolę jeżeli chodzi o gospodarkę narodową, będąc centrum handlowym, kulturalnym, naukowym oraz finansowym państwa.

Centrum miasta zdominowane jest przez instytucje naukowe, międzynarodowe banki, nowoczesne uniwersytety, stare miasto oraz wille najbogatszych mieszkańców. Na obrzeżach znajdują się natomiast gęsto rozsiane dzielnice biedoty, które według oficjalnych danych zamieszkuje co najmniej 800 tysięcy ludzi.

Chociaż miasto jest jednym z największych w Ameryce Południowej, to jego historia zaczyna się dopiero w połowie XVI wieku. Wtedy bowiem na terenach współczesnego Buenos Aires, hiszpańscy koloniści założyli niewielką osadę i zajęli się poszukiwaniem złota. Ludność tubylcza doprowadziła jednak do ucieczki przybyszów z Europy, którzy po raz kolejny pojawili się dopiero pół wieku później. Od tego czasu miasto zaczęło się dynamicznie rozwijać, a obecnie jest południowoamerykańskim Chicago – to właśnie tutaj znajdziemy bowiem największe skupisko polonii na terenie kontynentu.

Buenos Aires to niezwykle korzystna lokalizacja turystyczna – nie tylko ze względu na wspaniałe zabytki, ale również wyjątkowy klimat i sąsiedztwo największego na świecie estuarium, które powstało z połączenia ujściowych odcinków kilku rzek do Oceanu Atlantyckiego. La Plata posiada maksymalnie 8 metrów głębokości, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako kąpielisko oblegane przez plażowiczów.

Zgłoś błąd

Dzielnice Buenos Aires

Atrakcje turystyczne i zabytki w Buenos Aires

W okolicy Buenos Aires

Miasta w pobliżu Buenos Aires

Buenos Aires - galeria zdjęć

Buenos Aires w pigułce

Kraj
Argentyna
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
2698082
Powierzchnia
203 km2
Nr. kierunkowy
011
Współrzędne
N:-34.603723
E:-58.381593

Buenos Aires - więcej informacji