Caracas

Caracas w pigułce

Kraj
Wenezuela
Liczba ludności
2003718
Powierzchnia
822,9 km2
Nr. kierunkowy
(+58) 212
Współrzędne
N:10.5
E:-66.916667
Herb
Herb Caracas

Co warto zobaczyć w Caracas?

Wycieczka do Ameryki południowej? Czemu nie. Wszyscy znamy Rio de Janeiro w Brazylii, o którym jest głośno co rok z racji tamtejszego karnawału, ale tym razem zachęcamy was, abyście udali się na północ w rejony bardziej tropikalne. Celem naszej podróży będzie Caracas: stolica Wenezueli.

Samo miasto warte jest zobaczenia, ale pewnie niektórzy z Czytelników się zdziwią, że proponujemy wycieczkę do Wenezueli. Przecież ten kraj to obecnie jeden z komunistycznych reliktów. Bez obawy – to tylko stereotyp. Wjechać tutaj nie jest trudno (Polacy nie są objęci obowiązkiem wizowym), a poruszać po kraju można się całkiem swobodnie. No i jest tanio.

Samo Caracas nie jest (jak zresztą wiele innych ośrodków w Ameryce Południowej) miastem starym. Założone zostało na początku XVI wieku jeszcze przez hiszpańskich odkrywców i przez kolejne stulecia było jednym z głównych ośrodków hiszpańskiej dominacji nad tą częścią świata. Na początku XIX wieku Caracas stał się zalążkiem buntu, który doprowadził do wyzwolenia nie tyko Wenezueli, ale też innych kolonii. Został też stolicą nowego państwa i od tamtego czasu nastąpił bardzo szybki rozwój miasta.

Obecnie miasto jest przemieszane budowlami z dawnych czasów nawiązującymi do stylu kolonialnego z nowoczesnymi obiektami wzniesionymi w ostatnich dziesięcioleciach. Ten pewien misz-masz działa jednak na korzyść Caracas, czyniąc z niego klasyczne amerykańskie miasto: jednocześnie młode, ale też widać, że stare. Jeśli celem waszej podróży jest nie tylko oglądanie renesansowych i barokowych kościołów, z pewnością Caracas przypadnie wam do gustu.

Zgłoś błąd

Dzielnice Caracas

Atrakcje turystyczne i zabytki w Caracas

W okolicy Caracas

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Caracas

Miasta w pobliżu Caracas

Caracas - galeria zdjęć

Caracas w pigułce

Kraj
Wenezuela
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
2003718
Powierzchnia
822,9 km2
Nr. kierunkowy
(+58) 212
Współrzędne
N:10.5
E:-66.916667

Caracas - więcej informacji