Ciechocinek

Ciechocinek w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo kujawsko-pomorskie
Liczba ludności
10567
Powierzchnia
15,26 km2
Nr. kierunkowy
54
Współrzędne
N:52.52
E:18.46
Herb
Herb Ciechocinka

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Na mapie naszego kraju znajduje się wiele malowniczych miejsc uzdrowiskowych. Każdy, kto zamierza połączyć odpoczynek z możliwością zadbania o swoje zdrowie i samopoczucie, powinien zastanowić się nad odwiedzeniem jednego z nich. Niesłabnącą popularnością cieszy się oczywiście Ciechocinek.

Miasto to leży w województwie kujawsko – pomorskim. Gwarantuje znakomity łagodny, nizinny klimat, sprzyjający wypoczynkowi – mała wilgotność powietrza, niewielkie opady i wiatry, dość dużo słonecznych dni. Ogromne znaczenie ma fakt, że w mieście praktycznie nie występuje przemysł, co ma wpływ na jakość powietrza. To niezwykle zielony zakątek, w którym frajdą są już same spacery. Mikroklimat miasta cenią nie tylko turyści z Polski, ale z całej Europy.

Bogactwem Ciechocinka są posiadające właściwości lecznice złoża solanek ciepliczych, składających się ze związków wapnia, chlorku sodu, żelaza, magnezu, bromu, jodu oraz innych mikroelementów. Miasto znane jest z sanatoriów, ośrodków leczniczych, gabinetów masaży. Można powiedzieć, że wiele osób przyjeżdża tam „po zdrowie”. Przybywają, by leczyć przeróżne choroby związane m.in. z układem ruchu, układem krążenia, czy oddechowym. To na pewno taki zakątek, w którym można nabrać energii i solidnie wypocząć. Trzeba jednak podkreślić, że Ciechocinek ma do zaoferowania o wiele więcej. Warto się tam udać, także ze względu na zabytki. Jego bogata przeszłość to gratka dla fanów historii.

W mieście tym rewelacyjnie poczują się zarówno osoby, które chcą podreperować zdrowie, miłośnicy aktywnego wypoczynku, spokoju i ciszy, słodkiego lenistwa wśród zieleni i entuzjaści zabytkowych obiektów. To miejsce dla dorosłych i dzieci. Prezentujemy atrakcje, których nie można przeoczyć.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Ciechocinku

Warto wiedzieć

W okolicy Ciechocinka

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Ciechocinka

Miasta w pobliżu Ciechocinka

Ciechocinek - galeria zdjęć

Ciechocinek w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
10567
Powierzchnia
15,26 km2
Nr. kierunkowy
54
Współrzędne
N:52.52
E:18.46

Ciechocinek - więcej informacji