Dżakarta

Dżakarta w pigułce

Kraj
Indonezja
Podział administracyjny
Jawa
Liczba ludności
8568838
Powierzchnia
661,52 km2
Nr. kierunkowy
0 21
Współrzędne
N:-6.175
E:106.828611
Herb
Herb Dżakarty

Co warto zobaczyć w Dżakarcie?

Dżakarta, stolica  i największe miasto Indonezji, zamieszkiwana przez prawie 10 milionów osób, przez cały rok odwiedzana jest przez tysiące turystów spragnionych zapoznania się z jej kulturą, niepowtarzalnymi możliwościami spędzania czasu, przepysznym jedzeniem i licznymi imprezami organizowanymi w oparciu o różne filary sztuki.

Pomimo tego, że codziennie posiada ona olbrzymie korki, zdecydowanie utrudniające przemieszczanie się, powodujące ogromne straty czasu i nerwów, posiada ona w sobie coś, co przyciąga wiele osób do siebie. Spora liczba turystów, którzy już zapoznali się z Dżakartą, chętnie powraca do niej, jeżeli tylko pojawia się taka możliwość. Niekończące się życie nocne, liczne puby, bary i restauracje, dodatkowo podkreślają atmosferę tego miasta, które nie zasypia nawet na minutę.

Osoby pragnące spokoju i odpoczynku, połączonego ze zwiedzaniem i eksplorowaniem każdego zakątka indonezyjskiej stolicy, również nie będą zawiedzone. Miasto posiada ogromną wartość historyczną i kulturalną, która potrafi zagwarantować możliwości spędzania wolnego czasu na wiele sposób.

Zgłoś błąd

Dzielnice Dżakarty

Atrakcje turystyczne i zabytki w Dżakarcie

W okolicy Dżakarty

Miasta w pobliżu Dżakarty

Dżakarta - galeria zdjęć

Dżakarta w pigułce

Kraj
Indonezja
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
8568838
Powierzchnia
661,52 km2
Nr. kierunkowy
0 21
Współrzędne
N:-6.175
E:106.828611

Dżakarta - więcej informacji