Frankfurt nad Menem

Frankfurt nad Menem w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Hesja
Liczba ludności
671927
Powierzchnia
248,31 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:50.116667
E:8.683333
Herb
Herb Frankfurtu nad Menem

Co warto zobaczyć w Frankfurcie nad Menem?

Frankfurt nad Menem to miasto leżące w kraju związkowym Hesja, w Niemczech. Położone jest po obu stronach rzeki Men, w pobliżu gór Taunus.

Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z roku 793. Był siedzibą królów Franków Wschodnich, odbywały się tu sejmy Rzeszy. Złota Bulla Karola IV z 1356 roku potwierdziła Frankfurt jako miejsce, w którym wybierani będą cesarze niemieccy. Koronacje królów i cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego odbywały się tu w latach 1562-1792. Od XV do XII wieku miały tu miejsce największe targi książki na terenie Niemiec. W 1848 roku w Kościele św. Pawła odbyły historyczne pierwsze demokratyczne obrady parlamentarne. Wcielony do Prus w roku 1866, a tuż po wojnie część Hesji. W trakcie II wojny światowej Stare Miasto zostało zniszczono praktycznie w całości.

Miasto znane jest przede wszystkim jako jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata. Frankfurt to domy kupców, drapacze chmur i dzielnica bankowa, kościoły, mosty nad Menem oraz liczne muzea. To miasto wielkiego i znanego Wolfganga von Goethego oraz autora ilustrowanych historyjek dla dzieci Heinricha Hoffmanna. To także miasto wina jabłkowego, które wypada spróbować podczas wizyty w dzielnicy Sachsenhausen. To również Stadtwald – największy na terenie Niemiec obszar leśny należący do miasta.

Zgłoś błąd

Dzielnice Frankfurtu nad Menem

Atrakcje turystyczne i zabytki w Frankfurcie nad Menem

W okolicy Frankfurtu nad Menem

Miasta w pobliżu Frankfurtu nad Menem

Frankfurt nad Menem - galeria zdjęć

Frankfurt nad Menem w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
671927
Powierzchnia
248,31 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:50.116667
E:8.683333

Frankfurt nad Menem - więcej informacji