Frombork

Frombork w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba ludności
2451
Powierzchnia
7,59 km2
Nr. kierunkowy
+48 55
Współrzędne
N:54.35
E:19.683333
Herb
Herb Fromborka

Co warto zobaczyć w Fromborku?

Frombork to niewielkie i przytulne miasteczko turystyczne położone nad Zalewem Wiślanym. Pierwsze informacje o nim pochodzą z 1278 roku. Prawa miejskie otrzymał najprawdopodobniej w 1310 roku. Od 1510 przebywał tu i pracował Mikołaj Kopernik.

Czy rządny przygód i głodny wrażeń turysta znajdzie tu coś dla siebie? Z pewnością! Miasto słynie z interesujących, zabytkowych budowli, a także z ciekawych, nietypowych i rozrywkowych miejsc. To właśnie turystyka stanowi główne źródło dochodu tutejszych mieszkańców i jest siłą napędową Fromborka. Dobrze zachowane, historyczne miasteczko w połączeniu z przepiękną okolicą stanowi naprawdę znakomite miejsce na udane wakacje.

Zaletami miasteczka są spokój, dużo ładnych miejsc, mnogość atrakcji i zabytków, a także rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz hotelowe. W mieście i okolicach znajdziemy punkty widokowe, planetarium, obserwatorium astronomiczne, wieże (w tym wieżę Mikołaja Kopernika), liczne muzea, a także zespół katedralny, składający się z Bazyliki Archikatedralnej Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja, wież i kanonii zewnętrznych.

Frombork znany jest z historii, opisanej w jednej z książek Zbigniewa Nienackiego z serii „Pan Samochodzik”, której akcja działa się właśnie w tym mieście i w jego okolicach. Miłośnicy książek Nienackiego spotkali się w tym roku we Fromborku i podążali krokami ulubionych bohaterów.

Miasto jest doskonale dostosowane do potrzeb turystycznych, a na jego terenie, w trakcie sezonu, spotkać możemy odwiedzających tak z kraju, jak i z zagranicy. Frombork wyposażony jest w dobrze zorganizowaną sieć hoteli oraz restauracji i kawiarni, dzięki czemu zawsze znajdziemy ciekawe miejsce, by przysiąść i móc podziwiać zabytkowe oblicze miasteczka.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Fromborku

W okolicy Fromborka

Miasta w pobliżu Fromborka

Frombork - galeria zdjęć

Oceń to miejsce (1)

blank kaja
2014-07-16 21:07:03
2014-07-16 21:07:03
Jedna wielka stypa turystyczna,nie ma jak Turcja!

Frombork w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
2451
Powierzchnia
7,59 km2
Nr. kierunkowy
+48 55
Współrzędne
N:54.35
E:19.683333

Frombork - więcej informacji