Kolonia (Niemcy)

Kolonia (Niemcy) w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Nadrenia Północna-Westfalia
Liczba ludności
1007119
Powierzchnia
405,17 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:50.937531
E:6.960279
Herb
Herb Kolonii

Co warto zobaczyć w Kolonii?

Kolonia leży nad Renem w kraju związkowym o nazwie Nadrenia Północna-Westfalia. To czwarte co do wielkości miasto Niemiec należy do jednych z najważniejszych ośrodków kultu religijnego na terenie Europy. Pełni ważną funkcję gospodarczą i kulturalną w Nadrenii.

Kolonia w swojej historii nosiła nazwę Oppidum Ubiorum, Colonia Claudia Ara Agrippinensium oraz Coellen. Miasto założyła cesarzowa Agrypina, żona Klaudiusza. To ona nadała mu prawa miejskie w 50 roku. Około 89 roku Kolonia stała się stolicą prowincji Imperium Rzymskiego. Powstałe tu w IV wieku biskupstwo z biegiem czasu podniesiono do rangi arcybiskupstwa kolonialnego. W XIII wieku pełniło funkcje reprezentacyjne elektora Rzeszy podczas wyboru cesarza. W średniowieczu Kolonia była współzałożycielem Hanzy. W 1388 roku powstał tu pierwsze miejski uniwersytet. Od 1475 roku ma status Wolnego Miasta Rzeszy. Była w rękach Francuzów oraz należała do Prus. W trakcie II wojny światowej zbombardowana przez aliantów.

To miejsce zabytków z czasów rzymskich i średniowiecznych. To również miasto kościołów, znajduje się tu dwanaście tzw. wielkich romańskich bazylik Kolonii, znane na całym świecie przede wszystkim za sprawą gotyckiej katedry św. Piotra i NMP. Mieści się tu również Muzeum Czekolady i największe skupienie browarów w jednym miejscu na świecie (jest ich aż 24).

Każdy kto kocha dobrą zabawę powinien odwiedzić Kolonię w trakcie trwania karnawału, który rozpoczyna się co roku 11 listopada.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Kolonii

W okolicy Kolonii

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Kolonii

Miasta w pobliżu Kolonii

Kolonia (Niemcy) - galeria zdjęć

Kolonia (Niemcy) w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1007119
Powierzchnia
405,17 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:50.937531
E:6.960279

Kolonia (Niemcy) - więcej informacji