Łeba

Łeba w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo pomorskie
Liczba ludności
3889
Powierzchnia
14,81 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 59
Współrzędne
N:54.761111
E:17.557222
Herb
Herb Łeby

Co warto zobaczyć w Łebie?

Łeba położona jest w północnej części Polski, w województwie pomorskim. Posiada własny port i kąpieliska. Z trzech stron otaczają ją wody. Od północy Morze Bałtyckie, od zachodu jezioro Łebsko, od wschodu jezioro Sarbsko.

Pierwsze informacje o osadnictwie z tego terenu pochodzą z neolitu, a pierwsze informacje o osadzie z 1282 roku. Zamieszkiwali ją rybacy, szkutnicy i żeglarze. Prawa miejskie posiada od 1357 roku. Tuż po I wojnie światowej do miasta ściągała niemiecka bohema lat 20.

Jest to popularny ośrodek wypoczynkowy z pięknymi, piaszczystymi plażami i wydmami. Miejsce przypadnie do gustu plażowiczom, miłośnikom przyrody i magicznych miejsc, które można znaleźć na terenie miasta lub w jego okolicy. Najczęściej wybieranymi atrakcjami turystycznymi  w Łebie są: park dinozaurów, Słowiński Park Narodowy, Czarny Stawek lub Lębork czy Kluki.

Wielu turystów przyjeżdża tu także dla specyficznego mikroklimatu, który korzystnie wpływa na ich zdrowie.

Niebywałą atrakcją dla najmłodszych turystów jest możliwość udziału w dorocznej paradzie maskotek, która odbywa się tutaj mniej więcej w połowie wakacji – zjeżdżają się wtedy tutaj maskotki z całego kraju. Można wówczas na ulicach Łeby spotkać maskotki gmin i miast, służb publicznych a także ulubione postaci z bajek.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Łebie

Warto wiedzieć

W okolicy Łeby

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Łeby

Miasta w pobliżu Łeby

Łeba - galeria zdjęć

Łeba w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
3889
Powierzchnia
14,81 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 59
Współrzędne
N:54.761111
E:17.557222

Łeba - więcej informacji