Maspalomas

Maspalomas w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
33000
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.75
E:-15.566667

Co warto zobaczyć w Maspalomas?

Maspalomas to najstarszy na Gran Canarii kurort i jedno z głównych centrów turystycznych wyspy. Położone na południowym jej skraju przyciąga kilometrami piaszczystych, złotych plaż oraz doskonałymi warunkami pobytowymi.

Całe miasto jest w zasadzie jedną wielką dzielnicą turystyczną. Hotele, centra turystyczne, obiekty gastronomiczne i usługowe znaleźć tu można na każdym kroku. Można nie ruszać się poza obręb kilku sąsiednich ulic by załatwić wszystko co potrzebne jest podczas urlopowego wypoczynku.

Choć samo miasto nie posiada ważnych zabytków to znajduje się tu jeden z najważniejszych przyrodniczych obiektów na Wyspach Kanaryjskich. To zajmujące ponad 400 hektarów słynne wydmy. Zbudowane są z naniesionego przez morze piasku, muszli oraz korali. Po zachodniej stronie wysp znajduje się rezerwat ptactwa zamieszkującego brzegi niewielkiego zbiornika wodnego.

Atrakcją Maspalomas jest licząca 68 metrów latarnia morska. Zbudowano ją w końcu XIX wieku i używana jest do dziś. stanowi także świetny punkt widokowy na okolicę.

Przebywając w Maspalomas nie sposób nie odwiedzić najsłynniejszej z tutejszych plaż. Playa de Ingles to miejsce, które nie zasypia przez całą dobę. W ciągu dnia przyciąga spragnionych słońca i morskich kąpieli, wieczorami zmienia się w wielki ciąg barów, restauracji, klubów i dyskotek, gdzie zabawa trwa do białego rana.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Maspalomas

W okolicy Maspalomas

Miasta w pobliżu Maspalomas

Maspalomas - galeria zdjęć

Maspalomas w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
33000
Powierzchnia
km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:27.75
E:-15.566667

Maspalomas - więcej informacji