Monachium

Monachium w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Bawaria
Liczba ludności
1419781
Powierzchnia
310,43 km2
Nr. kierunkowy
89
Współrzędne
N:48.136607
E:11.577085
Herb
Herb Monachium

Co warto zobaczyć w Monachium?

Monachium to stolica Bawarii, która usytuowana została w samym sercu tej niezwykle malowniczej krainy. Zapierające dech w piersiach panoramy Alp Bawarskich, malownicze miasteczka i moc monachijskich zabytków – to wystarczający powód, dla którego warto odwiedzić Monachium oraz Bawarię.

Monachium to miasto pełne kontrastów, bowiem z jednej strony można tu zauważyć pieczołowicie kultywowane najstarsze obyczaje i tradycje bawarskie, natomiast z drugiej miasto szczyci się swoją nowoczesnością, której nie sposób tu nie dostrzec.

Przywiązanie do bogatej obyczajowości widoczne jest nawet na ulicach monachijskiego miasta, gdzie bardzo łatwo natknąć się na mieszkańców przyodzianych w tradycyjne stroje bawarskie. Nowoczesność ma równie ważne miejsce dla tego regionu, gdyż Monachium jest jednocześnie prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym, finansowym i kulturalnym, o czym mogą świadczyć liczne muzea, światowe oddziały koncernów oraz mieszczące się tutaj siedziby naukowe.

Ta niemiecka aglomeracja kojarzona jest przez zdecydowaną większość z nas głównie ze słynnym świętem „Oktoberfest” które jest swego rodzaju dożynkami chmielowymi, odbywającymi się właśnie tutaj. To wszak jedna z największych tego rodzaju imprez na całym świecie, nie sposób więc o niej nie wspomnieć.

Metropolia położona nad rzeką Izarą jest dzisiaj trzecim pod względem wielkości miastem i nie bez powodu bardzo często nazywane jest „drugą stolicą Niemiec”. Każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie – są tu wspaniałe galerie, muzea, pałace, parki, jest także tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy, przepiękna Starówka.

Monachium jest miastem, w którym zdają się być obecne dwa światy, mianowicie świat historyczny oraz współczesny. Korzeni europejskiej kultury należy tu doszukiwać się już w epoce średniowiecza, która pozostawiła po sobie wiele dostojnych zabytków, którym udało się przetrwać po dziś dzień. Przedstawicielami świata historycznego są liczne obiekty architektoniczne, zarówno sakralne, jak i świeckie.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Monachium

W okolicy Monachium

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Monachium

Miasta w pobliżu Monachium

Monachium - galeria zdjęć

Monachium w pigułce

Kraj
Niemcy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1419781
Powierzchnia
310,43 km2
Nr. kierunkowy
89
Współrzędne
N:48.136607
E:11.577085

Monachium - więcej informacji