Mrągowo

Mrągowo w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba ludności
21732
Powierzchnia
14,81 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 89
Współrzędne
N:53.866667
E:21.3
Herb
Herb Mrągowa

Co warto zobaczyć w Mrągowie?

Mrągowo jest usytuowane w samym sercu Pojezierza Mrągowskiego, w województwie warmińsko – mazurskim. Dodatkowym atutem tej niezwykle urokliwej krainy jest rozpościerający się w pobliżu Mazurski Park Krajobrazowy.
Mrągowo, a właściwie cały powiat mrągowski, odznacza się wieloma walorami przyrodniczymi, dzięki czemu miejsce to jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym. Warto tu przyjechać także dla samej historii Mrągowa, która jest bardzo barwna. Wprawdzie nie do końca wiadomo, kiedy dokładnie nadane zostały prawa miejskie, ale pewne jest to, że aktu lokacji dokonał wielki mistrz Krzyżaków, Konrad von Jungingen.
Miasto szybko stało się obiektem zainteresowań najeźdźców. Już w XV wieku było dewastowane przez mieszkańców Litwy, niszczone przez pożary oraz liczne kataklizmy. Wszystkie te wydarzenia jednak nie wpłynęły na mrągowską przyrodę, która do dnia dzisiejszego przyciąga turystów niczym magnes.
Współczesne Mrągowo to miasto niewielkie, ale za to bardzo interesujące. Szczególnie chętnie region ten wybierany jest przez miłośników aktywnego wypoczynku. Na turystów czekają tu bowiem spływy kajakowe oraz liczne szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i autokarowe.
Mrągowo dzisiaj kojarzone jest jednak przede wszystkim ze słynnym festiwalem muzyki country, noszącym nazwę Pikniku Country. Festiwal ten ma za sobą przeszło dwudziesto pięcioletnią tradycję. Na czas trwania imprezy całe miasto zmienia się nie do poznania. Pojazdy konne, dekoracje jak z westernu oraz tłumy fanów – wszystko to sprawia, że stolica Pojezierza Mazurskiego zmienia się wówczas w miasteczko niczym
z Dzikiego Zachodu.

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w Mrągowie

W okolicy Mrągowa

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Mrągowa

Miasta w pobliżu Mrągowa

Mrągowo - galeria zdjęć

Mrągowo w pigułce

Kraj
Polska
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
21732
Powierzchnia
14,81 km2
Nr. kierunkowy
(+48) 89
Współrzędne
N:53.866667
E:21.3

Mrągowo - więcej informacji