Puerto del Rosario

Puerto del Rosario w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
31808
Powierzchnia
289,95 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.5
E:-13.866667
Herb
Herb Puerto del Rosario

Co warto zobaczyć w Puerto del Rosario?

Jest stolicą Fuerteventury najstarszej i jednej z Wysp Kanaryjskich leżących na Oceanie Atlantyckim u wybrzeży północnej Afryki. Puerto del Rosario dawniej nosiło nazwę Puerto de Cabras. Na przełomie lat z małej wioski przekształciło się w zamożny port i aktualnie jest jednym z najbardziej znanych kurortów turystycznych.

Panuje tu łagodny klimat i niemal przez cały rok świeci słońce. Warunki klimatyczne oraz wiatr sprawiają, że jest to wymarzone miejsce to uprawiania takich sportów jak surfing, windsurfing. Oprócz tego popularnym sposobem spędzania tu czasu przez wielu turystów jest nurkowanie oraz wędkarstwo.

Główne budynki oraz sklepy Puerto del Rosario znajdują się przy deptaku Primero de Mayo. To tutaj zrobimy nie tylko zakupy, ale i usiądziemy w jednej z popularnych kafejek. Atrakcją dla turystów są również ciekawe posągi, które można podziwiać na terenie całej stolicy Fuerteventury. A dla tych, którzy lubią zabawę warto odwiedzić to miejsce podczas karnawału odbywającego się w połowie lutego.

Jest to miejsce, które powinni odwiedzić przede wszystkim te osoby, które chcą zobaczyć jak wygląda prawdziwe życie mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

Zgłoś błąd

W okolicy Puerto del Rosario

Miasta w pobliżu Puerto del Rosario

Puerto del Rosario - galeria zdjęć

Puerto del Rosario w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
31808
Powierzchnia
289,95 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:28.5
E:-13.866667

Puerto del Rosario - więcej informacji