Rimini

Rimini w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Emilia-Romania
Liczba ludności
138060
Powierzchnia
134,20 km2
Nr. kierunkowy
0541
Współrzędne
N:44.05
E:12.566667

Co warto zobaczyć w Rimini?

Zlokalizowane w słonecznej Italii, nad samym Adriatykiem miasto Rimini, to obecnie jeden z najpopularniejszych kurortów wczasowych w tej części kraju. Spowodowane jest to nie tylko wyjątkowym klimatem, świetnym położeniem i ogromną liczbą atrakcji, ale jednocześnie bliskim sąsiedztwem chętnie odwiedzanego przez wszystkich San Marino.
Według danych sprzed kilku lat, populacja Rimini wynosi prawie 140 tysięcy mieszkańców. Są to jednak liczby symboliczne, w porównaniu z setkami tysięcy gości z całego świata, którzy pojawiają się tutaj nie tylko w okresie wakacyjnym, ale także w pozostałych sezonach. W Rimini, jak i w jego najbliższych okolicach spotkać będziemy mogli między innymi sporą rzeszę Polaków.
Miasto swoimi korzeniami sięga jeszcze do czasów antycznych, kiedy w 268 roku p.n.e., swoją osadę założyli Rzymianie. Niespełna pięćset lat później, miejsce miał tutaj sobór chrześcijański, co wyraźnie wskazuje na ważną rolę miasta już w pierwszych stuleciach jego istnienia.

Rimini to miejsce, w którym w dosyć oryginalny sposób łączą się relikty antycznej, rzymskiej cywilizacji, infrastruktura charakterystyczna dla turystycznego kurortu oraz nowoczesne rozwiązania niezbędne w dużym i dynamicznie rozwijającym się mieście. Dzięki temu, w Rimini znajdujemy ogromną ilość atrakcji, których z pewnością nie powinieneś ominąć!

Zgłoś błąd

Dzielnice Rimini

Atrakcje turystyczne i zabytki w Rimini

W okolicy Rimini

Miasta w pobliżu Rimini

Rimini - galeria zdjęć

Rimini w pigułce

Kraj
Włochy
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
138060
Powierzchnia
134,20 km2
Nr. kierunkowy
0541
Współrzędne
N:44.05
E:12.566667

Rimini - więcej informacji