San Antonio (Teksas)

San Antonio (Teksas) w pigułce

Kraj
Stany Zjednoczone
Podział administracyjny
Teksas
Liczba ludności
1327407
Powierzchnia
1067,3 km2
Nr. kierunkowy
210 / 830
Współrzędne
N:29.428611
E:-98.493333

Co warto zobaczyć w San Antonio?

San Antonio jest miastem w Teksasie– jednym z 50 stanów Ameryki. Pod względem liczy ludności zajmuje siódme miejsce w rankingu wszystkich krajów USA. Populacja San Antonio wynosi 1,3 miliona osób i stawia ona to miasto na 2 miejscu w teksańskim rankingu wielkości populacji. Miasto to znajduje się na południowym zachodzie, w południowo- środkowej części Teksasu.

Nazwa San Antonio wiąże się ze Świętym Antonim z Padwy. Jego święto przypada 13 czerwca, zostało to ustalone w 1961 roku, kiedy to hiszpańscy naukowcy i misjonarze dotarli nad rzekę w pobliżu której swoje osady miało plemię Indiańskie.
Teksas wraz z San Antoni stał się częścią Stanów Zjednoczonych w 1845. Na nieszczęście miasta, doszło do wojny amerykańsko- meksykańskiej, w której San Antonio poniosło ogromne straty, mianowicie jego ludność zmniejszyła się o prawie dwie trzecie i wynosiła około 800 mieszkańców. Lepsza sytuacja miała miejsce w 1860, na początku wojny domowej, gdzie liczba ludności wzrosła do 1500 osób. Taki wzrost spowodowany był dużym napływem imigrantów.

San Antoni leży w klimacie przejściowym wilgotnym subtropikalnym. Dzięki temu lata są gorące i suche, a zimy łagodne. W miesiącach chłodniejszych bardzo rzadko obserwuje się opady śniegu czy deszczu ze śniegiem. Bywają lata, że śnieg spadnie parę razy w ciągu roku, bądź w ogóle. Według ostatnich badań i analiz ustalono, że mieszkańcy San Antonio ostatni kontakt ze śniegiem mieli dokładnie 4 lutego 2011 roku. W rejonie San Antonio możliwe jest występowanie tornad, są zjawiskiem rzadkim lecz mogącym wyrządzić wiele szkód. Klimat występujący w San Antonio wpływa na występujące tam gatunki roślin i zwierząt. Naturalna roślinność okolic miasta obejmuje przede wszystkim lasy dębowo- cedrowe oraz dębowe. Duży procent powierzchni zajmują również sawanny.
Ludność San Antonio jest bardzo zróżnicowana pod względem rasowym Według danych z 2010 roku 72% populacji stanowili ludzie biali, ponad 6 procent tworzyły osoby o ciemnym kolorze skóry, odsetek Azjatów zamieszkujących teren miasta wynosił 2,5 procent. Resztę populacji stanowią osoby innych ras. Prawdziwych Amerykanów na terenie San Antonio jest niecały jeden procent.

pl-pl/city/san-antonio-tx-us.html

Zgłoś błąd

Atrakcje turystyczne i zabytki w San Antonio

W okolicy San Antonio

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy San Antonio

Miasta w pobliżu San Antonio

San Antonio (Teksas) - galeria zdjęć

San Antonio (Teksas) w pigułce

Kraj
Stany Zjednoczone
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1327407
Powierzchnia
1067,3 km2
Nr. kierunkowy
210 / 830
Współrzędne
N:29.428611
E:-98.493333

San Antonio (Teksas) - więcej informacji