San Diego

San Diego w pigułce

Kraj
Stany Zjednoczone
Podział administracyjny
Kalifornia
Liczba ludności
1306300
Powierzchnia
963,6 km2
Nr. kierunkowy
619, 858
Współrzędne
N:32.766667
E:-117.133333
Herb
Herb San Diego

Co warto zobaczyć w San Diego?

San Diego to drugie co do wielkości miasto amerykańskiego stanu Kalifornia. Zamieszkuje je niewiele ponad 1300000 mieszkańców, a pod tym względem przewyższa je tylko Los Angeles.
Miasto znajduje się w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, całkiem niedaleko granicy kraju z Meksykiem i około 120 mil od Los Angeles. Jego zachodnia część graniczy z Oceanem Spokojnym, który w znaczącym stopniu kształtuje jego klimat – zimy są tu stosunkowo ciepłe, podczas gdy latem temperatura rzadko kiedy spada poniżej 20 stopni Celsjusza.
San Diego doceniane jest jako miasto, w którym dość intensywnie na przestrzeni wieków rozwijał się przemysł, przede wszystkim przemysł obronny i elektroniczny. Duże zyski przynosi także turystyka, która skupia w jednym miejscu turystów z całego świata – San Diego daje wręcz nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o spędzanie wolnego czasu, zarówno osobom zainteresowanym zwiedzaniem, jak i zakupami czy biernym odpoczynkiem nad jedną z piaszczystych plaż.
Miasto jest także bardzo ważnym miejscem pod względem edukacyjnym. Uważa się, że prawie połowa jego mieszkańców posiada wyższe wykształcenie. Sporo wynika z dość obszernych możliwości oferowanych przez San Diego. Znajduje się w nim Uniwersytet Kalifornijski, San Diego State University, Point Loma Nazarene Univeristy i wiele innych uczelni wyższych, oferujących późniejsze zatrudnienie na całkiem atrakcyjnych stanowiskach, co dodatkowo przekłada się na rozwój miasta oraz całej Kalifornii.
Osobom decydującym się na odwiedzenie San Diego, proponuje się organizowanie podróży wiosną lub wczesnym latem – intensywne opady mijają najczęściej na przełomie marca i kwietnia, a po upływie tego czasu przez kilka miesięcy można cieszyć się pogodą sprzyjającą odkrywaniu coraz to odleglejszych i zróżnicowanych miejsc.

Zgłoś błąd

Dzielnice San Diego

Atrakcje turystyczne i zabytki w San Diego

W okolicy San Diego

Miasta w pobliżu San Diego

San Diego - galeria zdjęć

San Diego w pigułce

Kraj
Stany Zjednoczone
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
1306300
Powierzchnia
963,6 km2
Nr. kierunkowy
619, 858
Współrzędne
N:32.766667
E:-117.133333

San Diego - więcej informacji