San Juan

San Juan w pigułce

Kraj
Portoryko
Liczba ludności
402121
Powierzchnia
199,2 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:18.466334
E:-66.105722
Herb
Herb San Juan

Co warto zobaczyć w San Juan?

San Juan – stolica Portoryko to miasto o niebywale barwnej historii i kulturze. Każdy kto tutaj przyjedzie z pewnością zostanie porwany i zafascynowany tym co tu zobaczy. Niebywałe połączenie klimatu tak charakterystycznego dla Karaibów ze stylem kolonialnym i nowoczesnością sprawia, że nigdy nie zapomina się wizyty w tym miejscu. To miasto, którego początki sięgają 1508 roku jest obecnie najważniejszym ośrodkiem kraju, zarówno jeśli chodzi o przemysł jak i turystykę oraz kulturę.

Pierwsze osady w tym miejscu powstały nieco na zachód od dzisiejszej lokacji San Juan. Osada Caparra została jednakże szybo porzucona. Nowe „miasto” nazwano Puerto Rico (bogaty port), jednakże gdy przybył tu Krzysztof Kolumb nazwa ponownie uległa zmianie, tym razem nadano mu miano na cześć Jana Chrzciciela. W XVI wieku miasto jak i cała wyspa stanowiły schronienie dla europejskich galeonów przewożących złoto. Stąd też wywodzi się wiele legend o zatopionych XVI i XVII wiecznych okrętach wypełnionych po brzegi złotem, których wraki znajdują się w okolicach Wysp Karaibskich. Początkowo wyspa i jej stolica znajdowały się pod panowaniem hiszpańskim. Wtedy to między innymi zostały odparte ataki Francisca Drake’a.

Największy rozwój miasta przypada na przełom XIX i XX wieku, kiedy to panowanie tutaj przejmuje rząd Stanów Zjednoczonych.

Miasto to z pewnością spodoba się wielbicielom historii o piratach oraz zatopionych skarbach, potęgująca atmosferę tajemniczości tego miasta architektura i mieszanka kulturowa sprawiają, że jest to naprawdę niesamowite miejsce.

Zgłoś błąd

Dzielnice San Juan

Atrakcje turystyczne i zabytki w San Juan

W okolicy San Juan

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy San Juan

Miasta w pobliżu San Juan

San Juan - galeria zdjęć

San Juan w pigułce

Kraj
Portoryko
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
402121
Powierzchnia
199,2 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:18.466334
E:-66.105722

San Juan - więcej informacji