Santiago (Chile)

Santiago (Chile) w pigułce

Kraj
Chile
Liczba ludności
5392395
Powierzchnia
641,4 km2
Nr. kierunkowy
+56 2
Współrzędne
N:-33.469120
E:-70.641997
Herb
Herb Santiago

Co warto zobaczyć w Santiago?

Stolica Chile, Santiago znana jest także jako Santiago de Chile. To największe miasto tego kraju leżące w środkowej jego części, tuż nad rzeką Mapocho.

Oficjalnie przyjmuje się, że powstało w 1541 roku. To hiszpański konkwistador Pedro de Valdivia nadał mu pierwotną nazwę Santiago del Nuevo Extremo. Pierwsze budynki, które wzniesiono na tym terenie powstały z pomocą Indian Picunche. Od 1818 roku jest stolicą Chile.

Santiago de Chile to nie tylko administracyjna stolica kraju, ale centrum życia gospodarczego, politycznego, kulturalnego oraz rozrywkowego. Warto zaznaczyć, że słynie ze świetnej sceny jazzowej. Będąc tu np. latem warto więc wybrać się na cieszący się dobrą opinią Festival de Jazz de Providencia, a niezależnie od pory roku pójść do tutejszych klubów jazzowych.

Co warto zrobić będąc w Santiago? Przede wszystkim trzeba wypić napój terrremoto w La Piojera, zjeść kolację na dwudziestym piętrze Giratorio i przy posiłku podziwiać wspaniałą panoramę miasta, albo spróbować najlepszych lodów w Santiago – Emporio la Rosa. I oczywiście trzeba zasmakować tutejszych win.

Planując tu pobyt warto mieć na uwadze to, że położenie Santiago sprawia, iż w tym samym dniu można jeździć na nartach w Andach i wylegiwać się na pobliskiej plaży. Niedaleko stolicy Chile leży jeden z największych ośrodków narciarskich w Ameryce Południowej – Valle Nevado. Ponadto to miejsce wielu interesujących zabytków i atrakcji – każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy zakupów i sklepów z używaną odzieżą powinni zajrzeć na Banderę, gdzie mieści się ich aż trzydzieści. Na innej ulicy, o nazwie Republica, znajduje się wiele małych uniwersytetów i starych dworów zmienionych na szkoły.

Zgłoś błąd

Dzielnice Santiago

Atrakcje turystyczne i zabytki w Santiago

W okolicy Santiago

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Santiago

Miasta w pobliżu Santiago

Santiago (Chile) - galeria zdjęć

Santiago (Chile) w pigułce

Kraj
Chile
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
5392395
Powierzchnia
641,4 km2
Nr. kierunkowy
+56 2
Współrzędne
N:-33.469120
E:-70.641997

Santiago (Chile) - więcej informacji