Walencja

Walencja w pigułce

Kraj
Hiszpania
Liczba ludności
831261
Powierzchnia
134,65 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:39.470239
E:-0.376805
Herb
Herb Walencji

Co warto zobaczyć w Walencji?

Nad samym hiszpańskim wybrzeżem Morza Śródziemnego, usytuowana została Walencja – stolica wspólnoty autonomicznej oraz prowincji o tej samej nazwie. Chociaż ten region Królestwa Hiszpanii kojarzy nam się w głównej mierze z piaszczystym, urokliwym wybrzeżem śródziemnomorskim, to po przyjeździe tu nie powinni być rozczarowani również miłośnicy sztuki oraz kultury.

Walencja to miasto o wielu tradycjach, zwłaszcza, że jego korzeni możemy doszukiwać się już w starożytności. To właśnie wówczas została tu założona kolonia rzymska, która bardzo szybko dostała się w ręce Arabów. Zdecydowanie najwięcej miasto zawdzięcza jednak epoce średniowiecza, w czasie której Walencja nabrała dość istotnego znaczenia na mapie całej Hiszpanii.

Królestwo Walencji rozwijało się przez wieki bardzo dynamicznie, ciesząc się niezależnością, o czym może świadczyć chociażby fakt posiadania własnego parlamentu oraz ustawodawstwa. Miasto szybko stało się więc poważanym ośrodkiem handlu, rzemiosła, a także sztuki. W swojej historii było nawet przez blisko dwieście lat siedzibą słynnej weneckiej szkoły malarskiej.

Współcześnie Walencja jest trzecim co do wielkości miastem hiszpańskim, każdego roku bardzo licznie odwiedzanym przez rzesze turystów z najrozmaitszych zakątków kontynentu europejskiego. Na terenie Walencji można odnaleźć liczne zabytki sztuki, będące reprezentantami stylu gotyckiego, romańskiego oraz barokowego. To miasto, w którym historia i nowoczesność stanowią niezwykłe połączenie.

Zgłoś błąd

Dzielnice Walencji

Atrakcje turystyczne i zabytki w Walencji

W okolicy Walencji

Atrakcje turystyczne i zabytki w okolicy Walencji

Miasta w pobliżu Walencji

Walencja - galeria zdjęć

Walencja w pigułce

Kraj
Hiszpania
Podział administracyjny
Do zrobienia
Liczba ludności
831261
Powierzchnia
134,65 km2
Nr. kierunkowy
Współrzędne
N:39.470239
E:-0.376805

Walencja - więcej informacji