15 stycznia 2014

GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór

GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór
Autor: http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,565,gornolotni---spotkania-z-ludzmi-gor.html, Licencja: Domena publiczna

W piątek 24 stycznia w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie wystartuje piąta odsłona spotkań podróżniczych pt. „GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór”.  Impreza to możliwość poznania innych kultur i nowych ludzi, pozwala przełamywać bariery i poszerzać horyzonty. W ramach wydarzenia można spotkać się z Wojciechem Lewandowskim, Piotrem Sztabą, Marcinem Tomaszewskim oraz z Piotrem Pustelnikiem. Spotkania z ludźmi gór potrwają do soboty 25 stycznia.

„Przygoda, ryzyko i adrenalina na najwyższym poziomie, największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia z niezwykłych miejsc w górach na całym świecie. Nie zabraknie wystaw, publikacji książkowych oraz wykładów o bezpieczeństwie w górach i podstawach ratownictwa, zarówno dla wspinaczy, jak i turystów” – informują organizatorzy.

Program spotkań:

24 stycznia

  • 19:00: Wojciech Lewandowski – „Polskie Andy – pięć lat eksploracji”. Opowieść o pięciu wyprawach w Andy (2005-20013) śladami polskich pionierskich ekspedycji górskich z lat 30. XX wieku, o magicznej więzi z „chłopakiem” z tamtych lat i marzeniach, które się spełniają. Spotkaniu towarzyszy promocja książki i projekcja filmu.

25 stycznia

  • 15:00: Piotr Sztaba – „Czy góry mogą być bezpieczne, czyli o zarządzaniu ryzykiem w środowisku wysokogórskim”. Instruktor PZA o subiektywnych i obiektywnych zagrożeniach w środowisku wysokogórskim.
  • 17:00: Marcin YETI Tomaszewski – „GreatTrangoTower – Bushido”. Wytyczne Bushido śmiało można nazwać POlskim przejściem 2013 roku. Odbiło się ono szerokim echem na całym świecie. Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz zapisali się chwalebnie w historii eksploracji ścian Trango Towers (6238m).
  • 19:00: Piotr Pustelnik – “Górskie życie”. Jako 3 z polskich himalaistów, a 20 na świecie, zdobył Koronę Himalajów – 14 „ośmiotysięczników”. O górach i znaczeniu wyczyny w życiu człowieka opowie na spotkaniu.

Filmik promujący spotkanie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mR0bomubr0s

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, Tarnów

Wstęp: 15 zł

Strona wydarzenia: http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,565,gornolotni—spotkania-z-ludzmi-gor.html

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też