15 stycznia 2014

GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór

GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór
Autor: http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,565,gornolotni---spotkania-z-ludzmi-gor.html, Licencja: Domena publiczna

W piątek 24 stycznia w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie wystartuje piąta odsłona spotkań podróżniczych pt. „GÓRNOLOTNI – spotkania z ludźmi gór”.  Impreza to możliwość poznania innych kultur i nowych ludzi, pozwala przełamywać bariery i poszerzać horyzonty. W ramach wydarzenia można spotkać się z Wojciechem Lewandowskim, Piotrem Sztabą, Marcinem Tomaszewskim oraz z Piotrem Pustelnikiem. Spotkania z ludźmi gór potrwają do soboty 25 stycznia.

„Przygoda, ryzyko i adrenalina na najwyższym poziomie, największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia z niezwykłych miejsc w górach na całym świecie. Nie zabraknie wystaw, publikacji książkowych oraz wykładów o bezpieczeństwie w górach i podstawach ratownictwa, zarówno dla wspinaczy, jak i turystów” – informują organizatorzy.

Program spotkań:

24 stycznia

  • 19:00: Wojciech Lewandowski – „Polskie Andy – pięć lat eksploracji”. Opowieść o pięciu wyprawach w Andy (2005-20013) śladami polskich pionierskich ekspedycji górskich z lat 30. XX wieku, o magicznej więzi z „chłopakiem” z tamtych lat i marzeniach, które się spełniają. Spotkaniu towarzyszy promocja książki i projekcja filmu.

25 stycznia

  • 15:00: Piotr Sztaba – „Czy góry mogą być bezpieczne, czyli o zarządzaniu ryzykiem w środowisku wysokogórskim”. Instruktor PZA o subiektywnych i obiektywnych zagrożeniach w środowisku wysokogórskim.
  • 17:00: Marcin YETI Tomaszewski – „GreatTrangoTower – Bushido”. Wytyczne Bushido śmiało można nazwać POlskim przejściem 2013 roku. Odbiło się ono szerokim echem na całym świecie. Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz zapisali się chwalebnie w historii eksploracji ścian Trango Towers (6238m).
  • 19:00: Piotr Pustelnik – “Górskie życie”. Jako 3 z polskich himalaistów, a 20 na świecie, zdobył Koronę Himalajów – 14 „ośmiotysięczników”. O górach i znaczeniu wyczyny w życiu człowieka opowie na spotkaniu.

Filmik promujący spotkanie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mR0bomubr0s

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, Tarnów

Wstęp: 15 zł

Strona wydarzenia: http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,565,gornolotni—spotkania-z-ludzmi-gor.html

 

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę