27 stycznia 2021

Kurtka trekkingowa męska – co to takiego?

Kurtka trekkingowa męska – co to takiego?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: musisz częściej wychodzić z domu. Na szczęście firmy odzieżowe i projektanci zadbali o to, abyś teraz łatwiej niż kiedykolwiek wyglądał, jakbyś wybierał się na pieszą wędrówkę (nawet jeśli idziesz tylko do lokalnego pubu). Jakie kurtki zimowe męskie trekkingowe wybrać? Odpowiadamy.

Moda na outdoor

Kurtki zimowe męskie trekkingowe (outdoorowe) przenikają mainstreamową modę od kilku lat. W zasadzie każdy rodzaj odzieży, która przywodzi na myśl dalekie wędrówki po górach, od butów trekkingowych, po puchowe pikowane męskie parki, jest teraz w modzie, nawet jeśli jest noszona w warunkach miejskich. Łatwo zrozumieć, dlaczego: to funkcjonalna odzież, która również dobrze wygląda, dzięki czemu jest idealnym dodatkiem do twojej codziennej garderoby. Producenci odzieży zimowej mają na uwadze najnowsze trendy i nawet jeśli nie proponują swoim klientom profesjonalnej odzieży alpinistycznej (mimo że tak wygląda), to ich kurtki zimowe męskie ocieplane zapewniają wystarczające ciepło, suchość, a przede wszystkim – wygląd. Jednym słowem wszystko, czego potrzebuje współczesny mężczyzna zimą.

Dlaczego zimą nie potrzebujesz specjalistycznej kurtki?

Jeśli tej zimy nie wybierasz się na wysokogórskie eskapady, w zupełności powinny zadowolić cię kurtki zimowe męskie ocieplane, które zamiast drogiego wypełnienia z naturalnego puchu, mają warstwę poliestrowej ociepliny. Ponieważ zimy „z prawdziwego zdarzenia” ze śnieżnobiałym puchem i siarczystym mrozem są nam od kilku sezonów zupełnie obce, na mokrą pluchę i deszczową aurę to zdecydowanie lepsza opcja. Dlaczego? Dlatego, że mokry puch nie lubi wilgoci, a kiedy zmoknie – zupełnie traci swoje właściwości izolacyjne. Trudno go później doprowadzić do dobrego stanu w warunkach nieprofesjonalnych. Z kolei kurtki zimowe męskie puchowe (pikowane) z wypełnieniem syntetycznym łatwo wrzucisz do domowej pralki. Są antyalergiczne, szybko schną, ale przede wszystkim są tańsze! Za markowe kurtki męskie zimowe ocieplane w sklepach internetowych z modą męską zapłacisz już w okolicach 150 – 250 zł. Taka opcja z pewnością nie zrujnuje twojego domowego budżetu. Kurtki męskie zimowe znajdziesz np. w sklepie Denley.pl.

Czerwona kurtka zimowa męska

Czerwona kurtka zimowa męska

 

 

Ponadczasowe fasony

Istnieją takie fasony kurtek zimowych męskich trekkingowych, które krojem wskazują, że obcowanie z przyrodą nie jest ci obce, a mimo to podbiły głównie ulice miast. Niektóre modele, choć zdecydowanie outdoorowe, przejęły rynek jako propozycje stylów streetwear i athleisure. Jeśli chcesz zainwestować w kurtkę męską zimową ocieplaną, która będzie służyła równie dobrze podczas wędrówki w górach, jak i do pubu, poszukaj jednej z opcji męskich kurtek zimowych sportowych w odważnym kolorze lub princie, np. militarnym. Równie niezawodne okażą się w tej kwestii męskie ocieplone kurtki parki oraz kurtki zimowe męskie skórzane, które są klasyką samą w sobie. W zależności od uprawianej aktywności, niektóre modele kurtek powinny wzbudzić twoje zainteresowanie bardziej od pozostałych, np. kurtki zimowe męskie krótkie (puchówki), jeśli cenisz sobie swobodę kończyn dolnych (np. podczas jazdy na rowerze. Nie powinieneś także zapomnieć o jednej z najbardziej trekkingowych kurtek męskich – softshellach. Tkanina softshell ma to do siebie, że jest wodoodporna, wiatroszczelna, oddychająca, i odprowadza wilgoć, dlatego szczególnie cenią ją sobie wielbiciele wszelkich aktywności. Co istotne, tkanina softshellowa charakteryzuje się dużą mobilnością i mimo dopasowanego kroju nie krępuje ruchów.

Nowoczesne kurtki męskie zimowe trekkingowe to kategoria odzieży zaspokajającej potrzeby natury technicznej, ale i estetycznej. Gwarantują gotowość do użycia zarówno w mieście, jak w górach, a więc mnóstwo ciepła i odporność na warunki atmosferyczne.

 

Kurtka męska softshell sprawdzi się także jako propozycja zimowa

Kurtka męska softshell sprawdzi się także jako propozycja zimowa

 

O autorze
blank redakcja

Zobacz też

SudetySKI

Lada dzień ruszy sezon zimowy. Narciarze i snowboardziści przygotowują już sprzęt do szaleństw na...
SudetySKI

Na narty! Ale dokąd?

Podczas zimowego urlopu niektórzy z nas wybierają letnie, afrykańskie kurorty i wycieczkę po promienie...
Na narty! Ale dokąd?