16 lipca 2013

Maciek Ryczko gościem dzisiejszej audycji „Reszta świata” Tomka Michniewicza

Maciek Ryczko gościem dzisiejszej audycji „Reszta świata” Tomka Michniewicza
Autor: Radiowa Jedynka, Licencja: Domena publiczna

Gościem dzisiejszej audycji „Reszta świata” Tomka Michniewicza będzie Maciek Ryczko.  Program gości na antenie Radiowej Jedynki od 26 czerwca. Podróżnik i dziennikarz z zaproszonymi gośćmi poleca miejsca warte odwiedzenia w Polsce i na świecie. Audycja jest nadawana w każdy wtorek o godz. 21:00 aż do końca września.

Dziś w „Reszcie świata” bardzo ciekawa postać, Maciek Ryczko, na co dzień mieszkający w Wietnamie, żyjący w dwóch światach na raz, z czego ten drugi (wietnamski) z naszego punktu widzenia jest groteskowy, o ile nie absurdalny. Zapraszam o 21 do Jedynki – informuje Tomek Michniewicz.

Maciej Ryczko – związany z Wietnamem od 1999 roku. Swoją przygodę z tym krajem zaczynał od wypraw naukowych organizowanych przez Uniwersytet Warszawski, na którym bronił pracy z Socjologii Wietnamu. Początkowo przyjeżdżał do Wietnamu naukowo z Polski, co przerodziło się w stypendium na Wietnamskim Uniwersytecie Narodowym w Hanoi – Wydział Kultury i Języka Wietnamskiego. Po zakończeniu studiów pracował w przedstawicielstwach polskich firm w tym kraju. Obecnie jest dyrektorem biura Polviet.com zajmującego się obsługą polskich przedsiębiorców na lokalnym rynku i prowadzi wraz z żoną biuro turystyczne Polviet Travel.

„Reszta świata” – „to program o ludziach, którzy wiodą zupełnie inne życie niż zwykło się uważać za „normalne”. O miejscach, w których świat działa na zupełnie innych zasadach, i o decyzjach, na które nigdy nie jest za późno. Spróbuję Was przekonać, że etat, mieszkanie, mąż i żona i dwoje dzieci to niejedna definicja szczęścia – że jest też wiele innych” – tak opisuje swój program Tomek Michniewicz.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, backpacker, fotograf, radiowiec i aktywista. Autor dwóch bestsellerowych reportaży: „Samsara. Na drogach, których nie ma” oraz „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Do niedawna dziennikarz radiowej Trójki, a wcześniej m.in. „Polityki” i Polskiego Radia BIS. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody National Geographic „Traveler”.

Zapowiedzi poszczególnych odcinków będzie można znaleźć na profilu FB Tomka Michniewicza: https://www.facebook.com/tomekmichniewicz

Informacje o programie na stronie Tomka Michniewicza: http://www.tomekmichniewicz.pl/wydarzenia/moj-nowy-program-w-jedynce/

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też