11 maja 2013

Slajdowisko „Rowerem po Maroku”

Slajdowisko „Rowerem po Maroku”
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

21 maja o godz. 19:45 w łódzkim Keja Pub odbędzie się slajdowisko „Rowerem po Maroku”. O wyprawie opowie Robert Lewera. Organizatorem spotkania jest Klub Podróżników Keja.

 „Na rowerową wyprawę po Maroku wybrałem się w styczniu 2012. Jednym z celów wyprawy było zdobycie najwyższego szczytu Atlasu Wysokiego – Dżabal Tubkal. Towarzyszyli mi: księża Antoni Badura i Jacek Kwiatkowski, polscy misjonarze w Rosji; Grzegorz Bednarek – fotografik i uczestnik ekstremalnych maratonów na świecie, oraz krótko – Niemiec Bernhard Goedert. Na miejscu zrobiliśmy prawie 550 km na rowerze, a część trasy samochodem. Nasza przygodę można byłoby nazwać filmem drogi, nakręconym przez rowerzystów. Zaczęliśmy w Agadrze (Ocean Atlantycki), dalej Asni / Imlil – Marrakesz – Agadir. Zrobiliśmy dwa razy cross rowerowy Atlasu Wysokiego. Ponadto mieliśmy również 2 dniowy trekking i wspinaczkę na Jebel Toubkal. Wszyscy zdobyliśmy zimą szczyt na 4165m.
Mijaliśmy małe miasteczka, wioski z lokalnymi zatłoczonymi ryneczkami. Spaliśmy na atlantyckiej plaży, w ogrodach, wśród krzaków na górskich drogach, tanich hostelach. Jedliśmy dobre miejscowe jedzenie – tagin. Ale najlepsza była tutejsza herbata: mocna, z ziół i z ogromną dawką cukru – pycha, pycha. Wszystkie drogi i cały czas byliśmy witani przez mieszkańców: dzieci i tych starszych. Generalnie byli oni pomocni i gościnni. A codziennie rano byliśmy budzeni przez śpiew ó z okolicznych minaretów, co nie było całkiem przyjemne”wspomina Robert Lewera.

Po zakończeniu pokazu slajdów organizator zaprasza na tradycyjne śpiewanki przy świecach oraz konkursy z nagrodami od naszych sponsorów.

Miejsce: Keja Pub, ul. Kopernika 46, Łódź

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też