22 grudnia 2016

Wyjazdy weekendowe 2017 – porównanie europejskich destynacji

Wyjazdy weekendowe 2017 – porównanie europejskich destynacji

Zastanawiasz się, jakie jest najbardziej imprezowe miasto w Europie? Berlin, Amsterdam, a może Kraków lub Kijów? Myślisz, że miasteczka we Włoszech to najlepsze miejsca z dobrą kuchnią w dobrej cenie? Chcesz się dowiedzieć, gdzie można spędzić czas najbardziej aktywnie? Jakich miast należy unikać, jeśli dysponuje się małym budżetem? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele weekendowych inspiracji znajdziesz w najnowszym rankingu „Top 100 miast w Europie – wyjazdy weekendowe 2017”.

Barcelona

Zazwyczaj od poniedziałku do piątku jesteśmy zabiegani i mamy mało czasu na snucie wielkich planów. Może jednak warto się czasem oderwać i znaleźć wolny weekend, by spędzić aktywny czas w najciekawszych europejskich miastach. Ranking, stworzony przez porównywarkę domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych HomeToGo oraz wyszukiwarkę połączeń komunikacyjnych GoEuro, zawiera 100 najlepszych miast na weekendowe wyjazdy. Wyniki podzielone są na takie kategorie jak: atrakcje, życie nocne, zakwaterowanie, kuchnia i transport miejski.

krakow

Najlepsi z najlepszych

Po podsumowaniu wyników ogólnego rankingu okazało się, że Barcelona to najlepsze miejsce na krótki wypad na weekend w Europie. Tuż za nią uplasowały się także dwie stolice naszych sąsiadów: Praga i Berlin. Kraków, przyciągający co roku coraz więcej turystów, znalazł się na 8. pozycji w Top 10 weekendowych destynacji. Natomiast doskonałe połączenia kolejowe lub autobusowe i przystępne ceny noclegów sprawiają, że Bratysława, Drezno i Ryga to najciekawsze propozycje na 2017 rok dla turystów z Polski. Poza Krakowem, w pierwszej 40. znalazły się jeszcze trzy inne polskie miasta: Wrocław, Gdańsk i Warszawa, które zajęły odpowiednio 24., 34. i 40 miejsce.

155234236

Atrakcje

Londyn, słynący z dwupiętrowych autobusów i czerwonych budek telefonicznych, jest nie tylko jednym z największych miast w Europie, oferuje także najwięcej atrakcji w porównaniu z innymi miastami. Muzea, galerie sztuki, sklepy to wszystko można znaleźć tutaj na każdym kroku. Atrakcji jest tyle, że pojedynczy krótki wyjazd na weekend na pewno nie wystarczy, aby nacieszyć się tym miastem. Mimo wszystko warto wpisać je na listę swoich weekendowych wycieczek! Tuż za Londynem, pod względem różnorodnych aktywności turystycznych, uplasowały się trzy inne stolice: Paryż, Rzym i Praga.

Berlin

Życie nocne

Zaskoczenia w tym przypadku zapewne nie będzie – Berlin okazał się być miastem o najbardziej bujnym życiu nocnym. Ogromna liczba klubów, ze słynnym w całej Europie zapleczem muzyki elektronicznej, oraz czynne całą dobę bary sprawiły, że zwycięzca mógł być tylko jeden. Za stolicą Niemiec uplasował się natomiast historyczny Kraków, który prześcignął o włos Barcelonę. Na kolejnym miejscu znalazł się Kijów. Amsterdam, nieraz wymieniany jako druga imprezowa stolica w Europie, został daleko w tyle – na 20 pozycji!

Kijów

Zakwaterowanie

Najbardziej przystępny pod względem zakwaterowania okazał się być Kijów. Jedna z najbardziej niedocenianych stolic europejskich kusi niskimi cenami przede wszystkim zapalonych podróżników. Co ciekawe, nie tylko w Europie Wschodniej można łatwo znaleźć tanie zakwaterowanie. Siena czy portugalskie miasto Coimbra uplasowały się równie wysoko w zestawieniu: na 2. i 5. pozycji. Nawet Porto okazało się być bardziej przystępne cenowo na wypad weekendowy niż takie polskie miasta jak Warszawa, Kraków i Wrocław.

Madryt

Kuchnia

Myśląc o najlepszych miejscach z dobrą kuchnią, pierwsze co nam najczęściej przychodzi do głowy to Włochy lub Francja. Jednak w rankingu „Top 100 miast w Europie – wyjazdy weekendowe 2017” to Hiszpania została uznana za królową przysmaków. Dwa pierwsze miejsca należą kolejno do Madrytu i Barcelony. Nic w tym dziwnego. Kto nie miałby ochoty spróbować wyśmienitych tapas, popijając je orzeźwiającą sangrią? Natomiast do Reykjaviku, który znalazł się na samym końcu kulinarnego rankingu, turyści udają się bardziej w celach spokojnego wypoczynku i podziwiania cudów natury niż próbowania islandzkich specjałów jak Hákarl – sfermentowane mięso rekina.

Bukareszt

Transport miejski

Ten, kto wybiera się do Wenecji na wyjazd weekendowy, powinien pamiętać, że słynne miasto na wodzie niekoniecznie może poszczycić się dobrą komunikacją miejską. Najpopularniejszym środkiem transportu są tam własne nogi lub, dla osób z większym budżetem, gondole. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu kosztów podróży, najlepszym wyborem będzie Bukareszt, gdzie cena przejazdu za kilometr to niecałe 2 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Cały raport możesz znaleźć TUTAJ.

O HomeToGo
HomeToGo (www.hometogo.pl) jest największą na świecie, niezależną porównywarką domków letniskowych, domów i apartamentów wypoczynkowych. Za pomocą strony www.hometogo.pl łatwo i szybko wyszukasz i porównasz ponad 7 milionów ofert noclegów z ponad 250 portali noclegowych. Wygodne filtry pozwalają na wybór tego noclegu, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom każdego użytkownika. Trzej założyciele HomeToGo to dr Patrick Andrä, Wolfgang Heigl i Nils Regge. HomeToGo zatrudnia ponad 70 pracowników, a strona jest aktywna w dwunastu krajach Europy, USA oraz w Rosji.

O GoEuro
GoEuro.pl (www.goeuro.pl) to wyszukiwarka połączeń komunikacyjnych, która umożliwia wyszukiwanie oraz porównywanie połączeń kolejowych, autokarowych i lotniczych na terenie Europy, a także zakup biletów. Współpracując z ponad 500 przewoźnikami, GoEuro daje podróżnym możliwość wyszukiwania połączeń z i do dowolnego miejsca, uwzględniając nawet małe miasteczka i wioski. Start-up ma swoją siedzibę w Berlinie. Zespół tworzy ponad 180 pracowników z 40 krajów. W październiku 2016 roku firma otrzymała dofinansowanie w wysokości 70 milionów dolarów od inwestorów na czele z Silver Lake Kraftwerk i Kleiner Perkins Caufield & Byers.

O autorze
blank redakcja

Zobacz też