27 stycznia 2013

XI Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej “Dry Tooling” – Dolina Wielicka 2013

XI Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej “Dry Tooling” – Dolina Wielicka 2013
Licencja: Domena publiczna

W dniach 16-17 II odbędzie się XI Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej „Dry Tooling” w Dolinie Wielickiej na ścianie „Wiecznego Deszczu”, w Tatrach Słowackich.

 Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zawodach proszone są o nadesłanie: imienia i nazwiska, wieku, określenia przynależności do klubu i miejscowości na adres kontakt@memorialbartka.com. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata startowa dla uczestników to 40 EUR od osoby. Należy wnieść ją do 10 II i mieć ją przy sobie w celu okazania przy meldunku w Śląskim Domu.

 Każdy z uczestników musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowacji (Tatry Wysokie) w okresie trwania memoriału. Zawodnicy bez ważnej polisy nie będą mogli wziąć udziału w memoriale.

 Program memoriału:

16 II:

Godz.9:00: rozpoczęcie XI MBO
Godz.16:00: zakończenie pierwszego dnia
Godz. 19:00: kolacja integracyjna

17 II:

Godz.9:00: kontynuacja XI MBO
Godz. 16:00: zakończenie XI MBO

 Regulamin zawodów:

Formuła zawodów jest otwarta – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy z zawodników będzie miał szansę zmierzyć się ze wszystkimi drogami.

Na drogach będą ustalone limity czasu.

Zostały przygotowane 4 drogi wspinaczkowe o długości do 25 m i zróżnicowanych trudnościach (to będzie niespodzianka).

Szczegóły dotyczące trudności dróg oraz limitów czasu zostaną podane najpóźniej w dniu rozpoczęcia Memoriału.

Do punktacji zawodników będzie liczona suma “wpinek” ze wszystkich dróg – każda wpinka to 1 pkt. oraz czas przejścia drogi ( dla zawodników, którzy pokonają całą drogę będzie liczony czas “wpinki” do stanowiska, dla zawodników, którzy nie ukończą drogi będzie liczony czas ostatniej wpinki). O zwycięstwie będzie decydowała suma punktów ze wszystkich dróg oraz czas w jakim zawodnik pokona drogi.

Obowiązuje zakaz używania ostróg w rakach.

Obowiązuje nakaz używania kasków (zawodnik powinien posiadać własny kask).

Obowiązuje dowolność w używaniu dziabek (ze smyczkami, bez smyczek).

Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zawodnicy biorą udział w Memoriale na własną odpowiedzialność i ryzyko. Zawodnicy muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowacji (Tatry Wysokie) w okresie trwania XI Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Słowacji. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.

Każdy zawodnik powinien posiadać własny atestowany sprzęt osobisty: uprząż, raki, czekany, karabinki osobiste, kask.

Prosimy o zabranie ze sobą detektorów lawinowych.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

Kontakt do organizatora: Marta Olszańska tel.: +48 607 079 420
Biuro zawodów: Schronisko/hotel Śląski Dom w Dolinie Wielickiej
Miejsce zawodów: Dolina Wielicka, Tatry Wysokie, Słowacja

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też

Mapa świata na ścianę

Jeżeli chcemy, by nasze dziecko wiedziało, ile jest krajów na świecie, wystarczy rozłożyć przed...
Mapa świata na ścianę