27 stycznia 2013

XI Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” – Dolina Wielicka 2013

XI Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” – Dolina Wielicka 2013
Licencja: Domena publiczna

W dniach 16-17 II odbędzie się XI Memoriał Bartka Olszańskiego w klasycznej wspinaczce zimowej „Dry Tooling” w Dolinie Wielickiej na ścianie „Wiecznego Deszczu”, w Tatrach Słowackich.

 Osoby zainteresowane wzięciem udziału w zawodach proszone są o nadesłanie: imienia i nazwiska, wieku, określenia przynależności do klubu i miejscowości na adres kontakt@memorialbartka.com. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata startowa dla uczestników to 40 EUR od osoby. Należy wnieść ją do 10 II i mieć ją przy sobie w celu okazania przy meldunku w Śląskim Domu.

 Każdy z uczestników musi posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowacji (Tatry Wysokie) w okresie trwania memoriału. Zawodnicy bez ważnej polisy nie będą mogli wziąć udziału w memoriale.

 Program memoriału:

16 II:

Godz.9:00: rozpoczęcie XI MBO
Godz.16:00: zakończenie pierwszego dnia
Godz. 19:00: kolacja integracyjna

17 II:

Godz.9:00: kontynuacja XI MBO
Godz. 16:00: zakończenie XI MBO

 Regulamin zawodów:

Formuła zawodów jest otwarta – zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Każdy z zawodników będzie miał szansę zmierzyć się ze wszystkimi drogami.

Na drogach będą ustalone limity czasu.

Zostały przygotowane 4 drogi wspinaczkowe o długości do 25 m i zróżnicowanych trudnościach (to będzie niespodzianka).

Szczegóły dotyczące trudności dróg oraz limitów czasu zostaną podane najpóźniej w dniu rozpoczęcia Memoriału.

Do punktacji zawodników będzie liczona suma „wpinek” ze wszystkich dróg – każda wpinka to 1 pkt. oraz czas przejścia drogi ( dla zawodników, którzy pokonają całą drogę będzie liczony czas „wpinki” do stanowiska, dla zawodników, którzy nie ukończą drogi będzie liczony czas ostatniej wpinki). O zwycięstwie będzie decydowała suma punktów ze wszystkich dróg oraz czas w jakim zawodnik pokona drogi.

Obowiązuje zakaz używania ostróg w rakach.

Obowiązuje nakaz używania kasków (zawodnik powinien posiadać własny kask).

Obowiązuje dowolność w używaniu dziabek (ze smyczkami, bez smyczek).

Zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Zawodnicy biorą udział w Memoriale na własną odpowiedzialność i ryzyko. Zawodnicy muszą posiadać indywidualne ubezpieczenie górskie ważne na terenie Słowacji (Tatry Wysokie) w okresie trwania XI Memoriału Bartka. Ubezpieczenie musi obejmować: koszty górskiej akcji ratunkowej bez użycia śmigłowca, koszty górskiej akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, koszty leczenia oraz koszty następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie Słowacji. Prosimy o zabranie ze sobą ważnej polisy w celu okazania jej przy rejestracji zawodnika. W przypadku braku polisy zawodnik nie będzie dopuszczony do startu. Osoby posiadające ważne ubezpieczenie ALPENVEREIN proszone są o zabranie ze sobą ważnej polisy i okazanie jej przy rejestracji.

Każdy zawodnik powinien posiadać własny atestowany sprzęt osobisty: uprząż, raki, czekany, karabinki osobiste, kask.

Prosimy o zabranie ze sobą detektorów lawinowych.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie zawodów.

Kontakt do organizatora: Marta Olszańska tel.: +48 607 079 420
Biuro zawodów: Schronisko/hotel Śląski Dom w Dolinie Wielickiej
Miejsce zawodów: Dolina Wielicka, Tatry Wysokie, Słowacja

 

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też