29 marca 2013

XV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec

XV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec
Autor: Alicja Szulborska, Licencja: Domena publiczna

W dniach 10-11 V na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędą się XV Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec. Organizatorem imprezy jest Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Bliskość granic z Republiką Czeską oraz Niemcami jak również liczne kontakty partnerskie powiatu powodują, że na targach gości wielu wystawców z zagranicy. Targi TOURTEC plasują się w pierwszej dziesiątce rankingu targów ogłaszanego rok rocznie przez czasopismo branżowe Rynek Turystyczny. 

W związku ujęciem targów w programie unijnym stworzona została możliwość do jeszcze szerszej prezentacji możliwości wypoczynku na obszarze Karkonoszy i Łużyc Górnych. Jest to doskonała okazja dla Wystawców do zaprezentowania własnych ofert dla szerszego kręgu odbiorców. Na targach w 2012 roku zaprezentowało się 158 wystawców reprezentujących ponad 300 podmiotów, w tym m.in. z:  Aachen, Bambergu, Jablonca nad Nisou, Liberca, Zielonej Góry, Białegostoku, Koszalina, Rewala, oraz z powiatów partnerskich: gryfickiego i wolsztyńskiego.

Mottem organizatorów są następujące słowa: „Dokładamy wszelkich starań, aby impreza została doskonale przygotowana, a wystawcy mieli okazję do najefektywniejszego przedstawienia swoich ofert oraz nawiązania nowych kontaktów, aby targi były miejscem spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i był jednocześnie miejscem oraz okazją do poznania przebogatych tradycji Karkonoszy. Jest nam niezmiernie miło, że tak wiele firm i instytucji z Polski, Czech i Niemiec odpowiada na nasze zaproszenie. Życzymy udanych prezentacji, poznania tradycji kultywowanych w Karkonoszach dzięki pasji wspaniałych osób oraz zawierania atrakcyjnych kontraktów..”.

Wstęp: bezpłatny
Strona organizatora targów: http://www.tourtec.pl/

O autorze
Alicja Szulborska
Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.

Zobacz też