Polinezja Francuska

Polinezja Francuska w pigułce

Flaga Polinezji Francuskiej
Oficjalna nazwa Polinezja Francuska (Polynésie française)
Stolica
Papeete
Waluta
Frank CFP (XPF)
Język
francuski
Liczba ludności
259 706
Powierzchnia
4 167m2
Religia
dominujące: protestantyzm, katolicyzm
Ustrój
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Polinezji Francuskiej Hotele w Polinezji Francuskiej

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Polinezji Francuskiej?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Każdy kto zastanawia się czy wczasy na Polinezji to dobry pomysł – odpowiadamy: oczywiście, że tak. Przemawia za tym stwierdzeniem, wiele atutów z których słynie ten zakątek.
Polinezja bywa określana jako perła południowego Pacyfiku. Składają się na nią niewielkie rajskie wysepki z białymi piaszczystymi plażami, na których można w pełni zrelaksować się i odpocząć. Liczne turkusowe zaciszne laguny oraz zachęcający do poznawania barwny i niesamowity podwodny świat to nie tylko mocne strony Polinezji Francuskiej, ale również swoiste zaproszenie do jej bliższego poznania. Poza tym obszar ten kryje wiele pięknych i wartych obejrzenia miejsc. Są to między innymi Wyspy Fidżi pokryte gęstymi tropikalnymi lasami deszczowymi. Na ich obszarze można też spotkać: piękne orchidee, paprocie i bambusy. Jest to obszar pochodzenia wulkanicznego. Wizytując Polinezję warto też odwiedzić Wyspy Towarzystwa – najbardziej rozpoznawalną i rozpowszechnioną wizytówkę Polinezji. W ich skład wchodzą: Bora Bora (ósmy cud natury), Tahiti (rafy koralowe), Moorea, Huahine, Tahaa. Wyspy Towarzystwa to prawdziwe rajskie wysepki, które spełnią oczekiwania każdego, kto przybywa do Polinezji w nadziei na komfortowe warunki wypoczynku. Na Wyspach tych, znajdzie to wszystko i o wiele więcej. Innym zakątkiem, który również warto odwiedzić goszcząc Polinezję to Wyspy Tuamotu. Pokrywa je dość skąpa – rzadka roślinność. Występują tu również płaskie – sięgające co najwyżej 50 m atole koralowe. Wyspy te określane są prawdziwymi perełkami polinezyjskimi.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, string given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Polinezja Francuska - galeria zdjęć

Polinezja Francuska w pigułce

Polinezja Francuska
Oficjalna nazwa Polinezja Francuska (Polynésie française)
Stolica
Papeete
Waluta
Frank CFP (XPF)
Język
francuski
Liczba ludności
259706
Powierzchnia
41672
Religia
dominujące: protestantyzm, katolicyzm
Ustrój

Polinezja Francuska - więcej informacji