Urugwaj

Urugwaj w pigułce

Flaga Urugwaju
Oficjalna nazwa Wschodnia Republika Urugwaju (Uruguay, República Oriental del Uruguay)
Stolica
Montevideo
Waluta
peso urugwajskie (UYU)
Język
hiszpański
Liczba ludności
3 500 203
Powierzchnia
176 220m2
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Urugwaju Hotele w Urugwaju

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Urugwaju?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Wciśnięty między swoje dwie wielkie sąsiadki, Argentynę i Brazylię bywa Urugwaj często pomijany przy planowaniu wyjazdów do ameryki Południowej. Niesłusznie bo to jedna z perełek tego kontynentu mogąca pochwalić się ciekawymi zabytkami, malowniczymi krajobrazami oraz wspaniałymi, piaszczystymi plażami. Państwo to, położone na półkuli południowej jest szczególnie atrakcyjne dla mieszkańców naszej strefy geograficznej ponieważ można tu w słońcu wypoczywać w czasie, gdy na północy króluje zima.
Nazwa państwa pochodzi z języka guarani, używanego przez tutejsze plemiona indiańskie. Oznacza ona z jednej strony wodę, a z drugiej jadalne skorupiaki, w które obfitują tutejsze przybrzeżne wody. O tym jak bardzo trafna jest to nazwa przekonać się można w pierwszej, lepszej nadmorskiej miejscowości, gdzie w restauracjach i barach serwuje się wspaniale przyrządzone owoce morza. Trafne jest także wywodzenie nazwy państwa od wody. Morskie wybrzeże, ze złotymi piaszczystymi plażami rozdzielonymi zbudowanymi z pumeksowych skał klifami jest idealne do wypoczynku. Największym urugwajskim kurortem jest Punta del Este z nowoczesną mariną, luksusowymi hotelami i świetnymi warunkami do plażowania. W ostatnich latach coraz większe znaczenie uzyskują także inne miejscowości riwiery jak Punta del Diablo czy Maldonado.
Ale Urugwaj to nie tylko wybrzeże. Wnętrze kraju jest nizinne i dość słabo zaludnione. Życie skupia się w miastach i miasteczkach, których ludność stanowi 90% populacji całego kraju. Sprawia to, że tereny wiejskie zachowały dziki charakter często pozbawiony niemal zupełnie wpływu człowieka. W krajobrazie całego kraju ważne miejsce zajmuje woda. Najdłuższa rzeka Urugwaj posiada liczne dopływy, które pokrywają cały kraj gęstą siecią. Na jednym z nich, Negro utworzono potężny zbiornik wodny. Warte zobaczenia są także lagunowe jeziora przy granicy z Brazylią, z których największe nosi nazwę Mirim.
Urugwaj uchodzi za najbardziej „europejski” spośród południowoamerykańskich krajów. Widać to szczególnie dobrze na przykładzie największych miast, gdzie potężna drapacze chmur sąsiadują z tradycyjną, kolonialną zabudową. Połączenia takie zobaczyć można w stolicy państwa, Montevideo. Z kolei najważniejsze zabytki Urugwaju zlokalizowane są w leżącej u ujścia La Platy Colonia Del Sacramento. Tutejsze stare miasto wpisane jest na Listę UNESCO.
Atrakcją turystyczną jest także samo ujście La Platy, będące największym na świecie estuarium czyli lejkowatym ujściem rzeki. Aby obcować z tutejszą przyrodą warto także wybrać się na wschód kraju, do rezerwatu Biosfery UNESCO Banados del Este, gdzie wśród trawiastej pampy znaleźć można najróżniejsze gatunki wodnego ptactwa.
Urugwaj staje się z roku na rok coraz bardziej popularny wśród turystów, dla których jest świetną alternatywą w stosunku do stosunkowo drogich kurortów Brazylii. Prawdziwe tłumy przyciąga także karnawał w Montevideo. W rytmie bębnów malowniczy pochód przechodzi najważniejszymi ulicami a zabawa trwa prawie cały tydzień.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58

Miasta w Urugwaju

Atrakcje turystyczne i zabytki w Urugwaju

Urugwaj - galeria zdjęć

Urugwaj w pigułce

Urugwaj
Oficjalna nazwa Wschodnia Republika Urugwaju (Uruguay, República Oriental del Uruguay)
Stolica
Montevideo
Waluta
peso urugwajskie (UYU)
Język
hiszpański
Liczba ludności
3500203
Powierzchnia
1762202
Religia
katolicyzm, protestantyzm
Ustrój
republika

Urugwaj - więcej informacji