Vanuatu

Vanuatu w pigułce

Flaga Vanuatu
Oficjalna nazwa Republika Vanuatu (Ripablik blong Vanuatu)
Stolica
Port Vila
Waluta
Vatu (VUV)
Język
bislama, angielski, francuski
Liczba ludności
243 304
Powierzchnia
12 189m2
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Vanuatu Hotele w Vanuatu

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Vanuatu?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Republika Vanuatu to państwo położone w Oceanii. Rozlokowane jest na 83 wyspach Nowych Hebrydów, z czego 65 z nich jest zamieszkanych. Kraj ten ulokowany jest około 800 km na północny zachód od Fidżi i na północny wschód od Nowej Kaledonii. Wyspy te zostały odkryte w roku 1606 przez Pedro Fernándeza de Quirósa. Przez większą część w swej nowożytnej historii nazywane były Nowymi Hybrydami. Do roku 1980-go stanowiły kolonie brytyjsko-francuską, a w czasie II wojny światowej były bazą aliantów. Kraj jest zamieszkiwany przez niespełna 250 tysięcy mieszkańców. Vanuatu obejmuje 83 w głównej mierze górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego, jak choćby Espiritu Santo, Malekula, Efate. Największym miastem oraz stolicą kraju jest Port Vila na wyspie Efate.

Miejscowy klimat ma charakter równikowy wilgotny. Na miejscu można spotkać wiecznie zielone lasy równikowe, tworzące specyficzny mikroklimat. Kilka wysp jednak ma charakter sawannowy. To idealne miejsce dla miłośników pieszych wycieczek, a także nurkowania. Przede wszystkim miłośnicy podwodnych wycieczek powinni zobaczyć Million Dollar Point, czyli miejsce, w którym amerykańska armia wyrzuciła do morza ogromną ilość sprzętu wojskowego. W chwili obecnej powstała na nim wyjątkowa rafa koralowa.

Jest to kraj niezwykle znany z oryginalnej kultury oraz gościnności. W wielu miejscach na wyspach można zetknąć się z wioskami oraz społecznościami żyjącymi, jakby czas dla nich zatrzymał się 50-100 lat temu. Dzięki takim społecznościom, wspaniałemu klimatowi, krajobrazom przez wiele osób Vanuatu nazywane jest rajem na ziemi.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Vanuatu - galeria zdjęć

Vanuatu w pigułce

Vanuatu
Oficjalna nazwa Republika Vanuatu (Ripablik blong Vanuatu)
Stolica
Port Vila
Waluta
Vatu (VUV)
Język
bislama, angielski, francuski
Liczba ludności
243304
Powierzchnia
121892
Religia
dominująca: protestantyzm
Ustrój
republika

Vanuatu - więcej informacji