10 najwspanialszych atrakcji turystycznych świata

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o podróży dookoła świata? Zgodnie z maksymą, że „podróże kształcą”, warto przynajmniej raz w życiu wybrać się na zagraniczną wycieczkę. Nie tylko poznamy kulturę i zwyczajne innych zakątków świata, ale także przyniesie nam ona z pewnością wiele radości, odpoczynku i nowych doświadczeń. A wspomnienia pozostają do końca życia! Na świecie istnieje naprawdę wiele niezwykłych miejsc. Najpiękniejsze są oczywiście te, w których nie ma ingerencji człowieka. Z pewnością naturalnego uroku nie pobiją żadne miasta, parki rozrywki czy pałace, ale poniższy ranking przedstawia 10 atrakcji, które są godne polecenia. Rocznie zwiedzają je miliony turystów.

#1. London Eye w Anglii

W Lambeth, jednej z dzielnicy Londynu, znajduje się koło obserwacyjne. Zbudowane je na styl diabelskiego młyna. Z wysokości 135 m śmiałkowie mogą podziwiać panoramę stolicy Anglii. Na kole zamontowano 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Pełen obrót trwa ok. 40 minut, ponieważ koło wykonuje go z małą prędkością, aby nie było konieczności zatrzymywania maszyny w momencie wsiadania i wysiadania kolejnych pasażerów.

10 najwspanialszych atrakcji turystycznych świata
Autor: kevgibbo, Licencja: CC BY

10 najwspanialszych atrakcji turystycznych świata
Autor: mostaque, Licencja: CC BY


Podobne ciekawostki

8 niezwykłych pustyń

Około 1/3 powierzchni wszystkich lądów na ziemi zajmują pustynie. Zazwyczaj kojarzone są one z...
8 niezwykłych pustyń

10 najgłębszych rzek na świecie

Większość zestawień dotyczących rzek przedstawia ich długość, wielkość dorzecza, ilość dopływów czy szybkość przepływu...
10 najgłębszych rzek na świecie