Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Pakistan w pigułce

Flaga Pakistanu
Oficjalna nazwa Islamska Republika Pakistanu (اسلامی جمہوریۂ پاکستان, Islāmī Jamhūriyat Pākistān, Islamic Republic of Pakistan)
Stolica
Islamabad
Waluta
rupia pakistańska (PKR)
Język
angielski, urdu
Liczba ludności
182 285 000
Powierzchnia
803 940m2
Religia
dominująca: islam
Ustrój
republika federalna / republika islamska

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Meczet Króla Fajsala jest główną atrakcją Islamabadu oraz jedną z najważniejszych budowli w Pakistanie. Znajduje się poza centrum miasta, u podnóży gór Margalla. Jest to czwarty pod względem wielkości meczet na świecie. Jego budowę rozpoczęto w 1976 r., a większość pieniędzy przekazała Arabia Saudyjska i osobiście król Fajsal. Z tego względu meczet otrzymał jego imię.

Jest to budowla, której konstrukcja symbolizuje beduiński namiot. W narożnikach wznoszą się cztery strzeliste minarety, a całość wykonana jest z betonu. Wnętrze meczetu jest bardzo jasne. Ściany wykonane są ze szkła z betonowymi wstawkami. Dzięki temu cała konstrukcja wygląda jak stworzona z pajęczyny czy koronki. Wokół głównego budynku meczetu działają liczne instytucje religijne i społeczne. Na podwórzu znajdują się fontanny oraz cieki wodne. Ściany oddzielające poszczególne sektory, a także przejścia dekorowane są mozaikami nawiązującymi do tradycyjnych geometrycznych wzorów zaczerpniętych z klasycznej sztuki islamskiej.

Zgłoś błąd

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie - galeria zdjęć

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie na mapie

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Miasta w pobliżu Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Więcej informacji