Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Islamabad w pigułce

Kraj
Pakistan
Liczba ludności
1014825
Powierzchnia
906 km2
Nr. kierunkowy
051
Współrzędne
N:33.678493
E:73.046338

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie - opis atrakcji

Meczet Króla Fajsala jest główną atrakcją Islamabadu oraz jedną z najważniejszych budowli w Pakistanie. Znajduje się poza centrum miasta, u podnóży gór Margalla. Jest to czwarty pod względem wielkości meczet na świecie. Jego budowę rozpoczęto w 1976 r., a większość pieniędzy przekazała Arabia Saudyjska i osobiście król Fajsal. Z tego względu meczet otrzymał jego imię.

Jest to budowla, której konstrukcja symbolizuje beduiński namiot. W narożnikach wznoszą się cztery strzeliste minarety, a całość wykonana jest z betonu. Wnętrze meczetu jest bardzo jasne. Ściany wykonane są ze szkła z betonowymi wstawkami. Dzięki temu cała konstrukcja wygląda jak stworzona z pajęczyny czy koronki. Wokół głównego budynku meczetu działają liczne instytucje religijne i społeczne. Na podwórzu znajdują się fontanny oraz cieki wodne. Ściany oddzielające poszczególne sektory, a także przejścia dekorowane są mozaikami nawiązującymi do tradycyjnych geometrycznych wzorów zaczerpniętych z klasycznej sztuki islamskiej.

Zgłoś błąd

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie - galeria zdjęć

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie na mapie

Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie cennik

Niestety nie posiadamy aktualnych informacji na temat ceny biletów, proszę szukać na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji
Zaktualizuj cennik
Uwaga! Ceny mają charakter poglądowy i mogą być nieaktualne.
Aktualny Cennik dostępny na oficjalnej stronie zarządcy atrakcji.
Aby być pewnym, ile kosztuje wstęp odwiedź stronę zarządcy.

W okolicy

Atrakcje turystyczne w pobliżu Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Miasta w pobliżu Meczet Króla Fajsala w Islamabadzie

Więcej informacji