Europa

Europa wraz z Azją tworzy Eurazję – największy na świecie kontynent traktowany jako jedna całość. Europa położona jest na półkuli północnej oraz na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej. Jej odrębność od Azji podkreślana jest ze względu na duże różnice kulturowo-polityczne, które większość znajdujących się tutaj państw klasyfikują ją do tzw. „Pierwszego Świata”.

Mimo tego, że Europa jest tą częścią świata, która w znacznym stopniu została przekształcona w wyniku gospodarczej działalności człowieka, wciąż na jej terenie znaleźć można dziewicze tereny, unikalne pod względem fauny i flory. Większa część kontynentu ma charakter nizinny – jedynie 6% obszarów położonych jest na wysokości wyższej niż 1000 m n.p.m. To właśnie one cieszą się zainteresowaniem turystów lubiących aktywny wypoczynek: piesze i rowerowe wędrówki, turystykę konną i sporty zimowe.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji Europy są jej miasta, a zwłaszcza stolice państw, odwiedzane co roku przez miliony turystów z całego świata. Kuszą ciekawą historią i pięknymi zabytkami, głównie architektonicznymi. Europejskie miasta idealnie sprawdzą się zarówno na weekendową wycieczkę, jak i dłuższą, objazdową wyprawę. Na uwagę zasługuje fakt, że w ofercie linii lotniczych pojawia się coraz więcej lotów z Polski – bardzo często za niewielką kwotę.

 

Mapy Europy