Serbia

Serbia w pigułce

Flaga Serbii
Oficjalna nazwa Republika Serbii (Република Србија)
Stolica
Belgrad
Waluta
dinar serbski (RSD)
Język
serbski
Liczba ludności
7 241 295
Powierzchnia
88 361m2
Religia
dominująca: prawosławie
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Serbii Hotele w Serbii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Serbii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Serbia to jeden z największych krajów bałkańskich. Została ona utworzona po rozpadzie federacji i Czarnogóry, który miał miejsce latem 2006 roku. Otoczona jest przez osiem krajów. Na północy graniczy ona z Węgrami, na wschodzie z Rumunią oraz Bułgarią. Granica południowa dzielona jest z Macedonią oraz Albanią, a zachodnia z Czarnogórą, Chorwacją oraz Bośnią i Hercegowiną. Na południu znajduje się także Kosowo uważane oficjalnie za terytorium autonomiczne kraju.

Kraj ten nie posiada dostępu do morza, co zdecydowanie obniża poziom jego atrakcyjności turystycznej. Osoby, które lubią przebywać nad wodą, mają okazję jednak skorzystać z możliwości oferowanych przez Dunaj. Dzięki niemu możliwa staje się żegluga nie tylko po terytorium Serbii, lecz także innych krajach, przez które również przepływa ta rzeka.

Osoby interesujące się kuchnią świata w Serbii na pewno znajdą coś, co przyciągnie ich uwagę. Kraj ten słynie bowiem z olbrzymiej różnorodności swoich potraw, w większości których dominującym składnikiem jest mięso. Serbowie często przygotowują rostilij, czyli mięso grillowae, a także jagnięcinę z rożna, która stanowi wizytówkę kulinarną kraju.

Serbia to kraj największych festiwali muzycznych, lipcowego festiwalu muzyki nowoczesnej w Nowym Sadzie (EXIT) oraz sierpniowej Gucy, (Festiwalu Orkiestr Dętych) podczas której przez kilka brzmi rozbrzmiewa się narodowa muzyka. To właśnie wtedy jest on odwiedzany przez największą liczbę turystów, którzy doceniają olbrzymie walory bałkańskiej kultury. Warto wybrać się na którąś z imprez przynajmniej raz, aby całkowicie poczuć klimat krajów bałkańskich, tak bardzo różniących się pod względem kultury oraz sztuki od innych miejsc w Europie.

Zgłoś błąd

Regiony w Serbii

Miasta w Serbii

Atrakcje turystyczne i zabytki w Serbii

Serbia - galeria zdjęć

Serbia w pigułce

Serbia
Oficjalna nazwa Republika Serbii (Република Србија)
Stolica
Belgrad
Waluta
dinar serbski (RSD)
Język
serbski
Liczba ludności
7241295
Powierzchnia
883612
Religia
dominująca: prawosławie
Ustrój
republika

Serbia - więcej informacji