Redakcja

Justyna Sekuła


Mimo tego, że od 4 lat mieszka w Krakowie, ciągle z radością powraca w rodzinne strony Beskidu Niskiego. Miłośniczka pieszych wędrówek, zwłaszcza po górach i podróżowania tanimi liniami lotniczymi. Nie lubi ograniczeń, uważa, że najlepsze wycieczki to te zorganizowane na własną rękę. W wolnych chwilach czyta książki, które powoli przestają mieścić się na półce. Wielbicielka zabaw ze słowami, absurdalnych dyskusji i czarnego humoru, pomagającego nabrać jej dystansu do otaczającej rzeczywistości.


Alicja Szulborska


Pracuje jako dziennikarka i redaktorka oraz copywriterka. Nie wyobraża sobie życia bez kawy i cukru. Uzależniona od dobrych książek, filmów i seriali oraz muzyki. Ceni klasyków, ale i nie stroni od współczesnej literatury i kina. Uwielbia pisać i podróżować. Jest wiecznym poszukiwaczem więc co jakiś czas odkrywa nowe rzeczy, które stają się jej zainteresowaniami. Jedną z jej fascynacji jest pełna kontrastów azjatycka (w tym chińska) muzyka, której sporo miejsca poświęca na swoim blogu boswiatjestciekawy.wordpress.com.


Dominika Polok


Urodziła się w Święto Niepodległości Mongolii. Wielka miłośniczka herbaty. Ubolewa, że jej ulubiony gatunek zniknął z rynku ale dzielnie wynajduje nowe herbaciane smaki, którymi osładza swój ból rozstania z Goldem. Do herbaty najlepiej pasuje książka. A jeszcze lepiej kryminał. Chmielewska i Christie rozpanoszyły się w jej biblioteczce. Kiedy nie czyta zwiedza Polskę. Czasami krajoznawczo, czasami koncertowo. Na Europę też już się porwała. Ukraina nie raz przetrwała jej turystyczny nalot, wszystko z miłości do tego kraju. Przede wszystkim kocha swój Śląsk, ale ma też duży sentyment do stolicy Dolnego Śląska. Umie też osiągać różne szczyty. Szczególnie głupoty i górskie. Planuje nawiedzić Szwedów i odwdzięczyć się im za potop, dlatego też pilnie studiuje wszystko co dotyczy Skandynawii. A oni, nieświadomi niczego, jeszcze nawet się nie zaczęli bać.


Milena Dawidzionek


Chociaż przygodę z podróżami rozpoczęła od wycieczek palcem po globusie, bardzo szybko zdecydowała się realizować swoje marzenia i odkrywać coraz to bardziej odległe zakamarki świata. Bałkany i Kaukaz może teraz nazwać swoim drugim domem, do którego zawsze będzie wracać z otwartym na nowe wyzwania sercem. Miłośniczka języków obcych. Chce mówić płynnie w co najmniej sześciu, dzięki czemu z łatwością będzie mogła wysłuchiwać pasjonujących historii lokalnych mieszkańców miejsc, które odwiedza. Od dawna zainteresowana fotografią. Lubi uwieczniać emocje i uczucia spotykanych ludzi oraz cudy świata, których na pewno jest więcej niż siedem.


Katarzyna Słabińska


Studentka, która bezgranicznie zakochała się w fotografii. W przerwie między jednym a drugim kodeksem, bierze aparat i wyrusza na poszukiwania niezwykłych ujęć. Uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi, ale od niedawna sentymentalnie związana jest z Tatrami. W zimowe wieczory najczęściej zaszywa się w pokoju z kubkiem gorącej czekolady i ulubioną książką lub dobrym filmem. Uzależniona od kawy, truskawek i swojej rodzinnej miejscowości. Nie wychodzi z domu bez torebki, w której i tak nigdy nie może nic znaleźć ;).


Anna Śliwa


Pochodzi z gór ale tak naprawdę zaczęła się nimi interesować gdy przeprowadziła się do Lublina. Dziś nie wyobraża sobie wakacji bez wędrówek z plecakiem. Poza tym jeździ dużo po Polsce i Europie (aostatnio wypuszcza się nawet poza jej granice) zarówno zawodowo jako pilot i przewodnik górski jak i hobbystycznie. Interesują ja pogranicza kultur i ich wzajemne przenikanie. Zimowe wieczory spędza z dobrym kryminałem w ręce albo brzdąkając na ukochanej gitarze.


Michał Strączek


Przyniesiony przez bociana prosto pod wigilijną choinkę. Miłośnik podróży, zwłaszcza takich, które samemu zorganizuje. Uwielbia podróżować po Polsce i Europie z dużym plecakiem. Bardziej sobie ceni południowe i wschodnie regiony naszego kontynentu. W wolnych chwilach szuka ciekawych promocji, pisze niezliczone teksty, czyta książki, fotografuje, ogląda filmy lub mecze piłki nożnej oraz słucha muzyki filmowej. Ponadto rozwija swą pasję fotograficznej historii na blogu – historiajednejfotografii.blogspot.com


Iwona Czyżykowska


Wiecznie zabiegana młoda mama, która stara się swoje pasje połączyć z wychowywaniem synka. Mieszka na Pomorzu. Na razie swoje wojaże ogranicza do podróżowania palcem po mapie, jedna w niedalekiej przyszłości chce wyruszyć w podróż dookoła świata. Uwielbia czytać książki, które namiętnie gromadzi na swoich półkach. Szczególnie upodobała sobie kryminały, powieści historyczne i obyczajowe a także literaturę faktu. Kiedy znajdzie czas zaszywa się w zacisznym miejscu i udaje w podróż razem z bohaterami powieści.


Małgorzata Konkel


Zodiakalna ryba. Z wykształcenia humanistka, zawodowo copywriterka. Uzależniona od dobrej muzyki, słodyczy, błyskotek i podróży. Najlepiej tych dalekich, w najdalsze zakątki świata. Mająca w bagażu oprócz przedmiotów codziennego użytku – kamerę i aparat do uwieczniania ciekawych zdarzeń. Pasjonatka aktywnego wypoczynku, w połączeniu z poznawaniem obcych kultur. Wolne chwile spędza w kuchni, prowadząc eksperymenty nad urozmaicaniem dań kuchni polskiej i włoskiej oraz oglądając polskie komedie.


Damian Chmiel


Damian ChmielKiedy w wieku 5 lat uświadomił sobie, że na każdym papierowym banknocie znajduje się dzień i miesiąc jego urodzin, dotarło do niego, że musi być wyjątkowy. To właśnie przekonaniem o własnej wyjątkowości nieustannie tłumaczy sobie swoje ogromne lenistwo. To samo przekonanie pchnęło go także do wybrania ścisłego kierunku studiów, przy całkowitym braku umiejętności analitycznych i matematycznych. Ślązak z dziada, pradziada, który od kilku lat mieszka w stolicy Małopolski. Oczywiście daje mu to prawo do nazywania siebie rdzennym mieszkańcem Króla-Kraka-Grodu, nie przeszkadzając bynajmniej w atakowaniu każdej osoby, która próbuje wmówić mu, że zatracił umiejętności używania „Ślunskiej godki”. Oprócz tego copywriter, czy jak woli sam siebie nazywać „artysta-pisarz”. Miłośnik podróży palcem po mapie, narzekania i gry na instrumentach. Chciałby zostać wirtuozem jak największej ich ilości, przez co porządnie nie opanował ani jednego.


Andrzej Zabielski


Andrzej ZabielskiMiłośnik turystyki rowerowej, a amerykanista z wykształcenia i z zamiłowania. Ponieważ lubi spokojną jazdę na rowerze, przepada za szerokimi płaskimi terenami, na których można rozpędzić się do zawrotnych trzydziestu kilometrów na godzinę. Wydaje nawet własny serwis rowerowy. Niż Polski i Równiny Amerykańskie to dla niego najlepsze miejsca, ale chętnie raz na pewien czas wybierze się również w góry. Poluje na okazje: tanie podróże, tanie noclegi, tanie całe wakacje. A poza tym jest domatorem i bardzo dobrze czuje się w Krakowie, w którym mieszka od dziesięciu lat.


Katarzyna Potępa


Andrzej Zabielski

Urodzona optymistka, miłośniczka weekendowych wypadów za miasto i nie tylko (ostatnio często zdarza się, że i za granice Polski). Zawsze intrygowała ją Ukraina. Chętnie sprawdziłaby, jak się prezentuje latem. No i Szwajcaria. W Bernie zakochała się przed laty, gdy w drodze do Hiszpanii, zatrzymała się na jedną noc u znajomych. Uzależniona od reportaży Krall, Szczygła i Tochmana; tajskiej herbaty i czekolady. Mogłaby zrobić doktorat z krakowskich zakątków, o których nie piszą w przewodnikach. Jej motto: Podróżując poznawaj nie tylko świat ale i siebie.