Ameryka Północna

Ameryka Północna położona jest na półkulach północnej i południowej, a jej powierzchnia obejmuje jedynie trzy państwa: Kanadę, Stany Zjednoczone oraz Meksyk. „Ameryka” bywa zazwyczaj traktowana jako synonim USA – nie bez powodu. To właśnie tutaj znajduje się kilkaset miast stanowiących ogromne centra gospodarcze i kulturowe oraz centrum rozwoju tendencji, które promieniują na pozostałe części świata. Tym, co wyróżnia Amerykę Północną spośród innych kontynentów jest fakt, że zamieszkują ją przede wszystkim imigranci – ten swoisty mix kulturowy przekłada się bezpośrednio na ogromną różnorodność, która przyciąga turystów.

Ze względu na swoją dużą powierzchnię Ameryka Północna charakteryzuje się ogromnym bogactwem fauny, flory oraz niesamowitych krajobrazów – od gór po kaniony. Do najpopularniejszych i znanych na całym świecie należy niewątpliwie Wielki Kanion znajdujący się na terenie Arizony, zachwycający zarówno w dzień, jak o zachodzie Słońca, gdy mieni się wszystkimi odcieniami czerwieni i pomarańczu. Kanion ma 349 km długości i ponad 2 km głębokości, w najgłębszym miejscu. Jego szerokość z kolei waha się od 800m do 29 km.

Miejscami chętnie odwiedzanymi przez przyjezdnych są niezwykłe parki stanowe i narodowe, w których oglądać można nie tylko faunę i florę, charakterystyczne dla danego obszaru, ale także wyjątkowe wytwory geologiczne. Np. w Park Narodowy Yellowstone słynie ze znajdujących się na jego terenie gorących źródeł i gejzerów, a także kolorowych, naciekowych tarasów mineralnych i błotnych wulkanów.

USA słynie również z przemysłu rozrywkowego – do najbardziej cenionych atrakcji turystycznych należą m.in. centra rozrywki. Najchętniej odwiedzane znajdują się w Las Vegas, Nevadzie i Californii. Co roku odwiedza je miliony turystów z całego świata.

 

 

Mapy Ameryki Północnej