Bahamy

Bahamy w pigułce

Flaga Bahamów
Oficjalna nazwa Wspólnota Bahamów (Bahamas, Commonwealth of The Bahamas)
Stolica
Nassau
Waluta
dolar bahamski (BSD)
Język
angielski
Liczba ludności
362 765
Powierzchnia
13 940m2
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Bahamów Hotele w Bahamach

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Bahamach?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Szukając na mapie świata prawdziwych wakacyjnych rajów nie sposób nie zwrócić uwagi na Bahamy. To wyspiarskie państwo leżące około 100 kilometrów od wybrzeży Florydy, na północny wschód od Kuby można śmiało określić tym właśnie mianem. Błękitne, przejrzyste morskie wody otaczają ponad 700 wysp i tysiące wysepek, których plaże pokrywa złoty piasek a wnętrza porasta bujna, tropikalna roślinność.
Bahamy odkryte zostały już podczas pierwszych wypraw Krzysztofa Kolumba. Z czasem stały się siedliskiem piratów, którzy w tutejszych lagunach kryli się przed ścigającymi ich statkami hiszpańskimi, francuskimi czy angielskimi. Do dziś krążą legendy o zakopanych na wyspach bądź zatopionych u ich wybrzeży pirackich skarbach. W czasie wojny secesyjnej rezydowali tu z kolei spekulanci handlujący z konfederatami bawełną a podczas prohibicji przemytnicy przewożący zakazany w USA alkohol.
Dziś Bahamy to jeden z głównych celów wyjazdów mieszkańców wschodniej części USA. Z Florydy leci się tu samolotem zaledwie 35 minut. Na miejscu na turystów czekają świetnie przygotowane plaże, doskonałe zaplecze hotelowe, przejrzyste i ciepłe morskie wody oraz tropikalne krajobrazy.
Bahamy to kraj nizinny. Jego najwyższe wzniesienie, znajdująca się na Cat Island góra Alvernia ma zaledwie 63 metry nad poziomem morza. Brzegi są zazwyczaj łagodne i piaszczyste, choć na Long Island znajdziemy także skaliste, nadmorskie urwiska. Otaczające wyspy wody Oceanu Atlantyckiego mają przejrzystość sięgającą 60 metrów. Dzięki temu jest to wymarzone miejsce dla miłośników nurkowania. Podwodny świat raf koralowych, barwnej roślinności i kolorowych wodnych żyjątek jest niezwykle bogaty. Podziwiać go można zarówno nurkując z butlą tlenową jak i ze specjalnych łodzi ze szklanym dnem, które wynająć można praktycznie w każdym nadmorskim mieście.
Bahamy to oczywiście raj dla wielbicieli kąpieli słonecznych. Znaleźć tu można zarówno oblegane, popularne kurorty ze zorganizowanymi, zagospodarowanymi plażami jak i ustronne, dzikie odcinki wybrzeża pozwalające na ucieczkę od zgiełku. Najbardziej znana plaża znajduje się na Harbour Island i słynie z różowego piasku. Dodatkowym atutem są doskonałe warunki dla surferów.
Bahamy to nie tylko plaże ale także wspaniała przyroda. Na wyspie Wielka Bahama znajduje się Park Narodowy Lucayan, w którym mają swoja ostoję wspaniałe tropikalne ptaki. Nie brakuje tu flamingów, barwnych papug czy karaibskich drozdów. Niemniej ciekawe jest wnętrze wyspy Andros z licznymi potokami, wodospadami oraz lasem namorzynowym.
Największym miastem i zarazem stolicą Bahamów jest Nassau. Podziwiać tu można wspaniałe przykłady architektury kolonialnej oraz pochodzące z XVIII wieku forty. Niemniej interesująca może być wycieczka na jeden z licznych targów, gdzie kupić można owoce morza, ryby, tropikalne owoce oraz przedmioty wyrabiane przez lokalnych rzemieślników. Za to wieczorami Nassau, podobnie jak wiele innych miejscowości zmienia się w prawdziwy raj dla miłośników dobrej zabawy. Kluby, dyskoteki, restauracje czy bary czynne są do późnych godzin nocnych zapewniając rozrywkę każdemu, niezależnie od upodobań i stanu portfela.

Zgłoś błąd

Regiony w Bahamach

Miasta w Bahamach

Atrakcje turystyczne i zabytki w Bahamach

Bahamy - galeria zdjęć

Bahamy w pigułce

Bahamy
Oficjalna nazwa Wspólnota Bahamów (Bahamas, Commonwealth of The Bahamas)
Stolica
Nassau
Waluta
dolar bahamski (BSD)
Język
angielski
Liczba ludności
362765
Powierzchnia
139402
Religia
protestantyzm
Ustrój
monarchia konstytucyjna

Bahamy - więcej informacji