Ameryka Południowa

Ameryka Południowa położona jest na półkuli zachodniej oraz w przeważającej części na półkuli południowej. Swoją nazwę zyskała na cześć Amerigo Vespucciego, odkrywcy kontynentu, który dotarł do niego podobno o rok wcześniej niż Krzysztof Kolumb. Na terenie Ameryki Południowej znajdują się Zielone Płuca Ziemi – Nizina Amazonki. Kraina Amazonii to jednak nie tylko rozległe, tropikalne lasy, w których znaleźć można unikalne na skalę światową gatunki roślin i zwierząt. To także tereny zamieszkałe przez żyjących z dala od cywilizacji Indian, dla których czas się zatrzymał.

Ameryka Południowa, jako kontynent bardzo rozległy i zróżnicowany kryje w sobie wiele atrakcji i niezapomnianych miejsc, które jak magnes przyciągają miłośników historii, dziewiczych terenów i zabawy.
Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest zagubione wśród andyjskich szczytów inkaskie miasteczko, Machu Picchu. Idealnie wkomponowane w rzeźbę górskiego masywu cieszy oczy turystów, którzy niezrażeni perspektywą wielu kilometrów do przejścia przybywają, by podziwiać jeden z siedmiu nowych Cudów Świata. Jednym z symboli Ameryki Południowej jest statua Chrystusa Odkupiciela znajdująca się w brazylijskim Rio de Janeiro będącym jednocześnie stolicą światowego karnawału. Na kontynent przyciąga turystów również tajemnica – jedną z nich jest Wyspa Wielkanocna i znajdujące się na niej olbrzymie, kamienne rzeźby, niewiadomego przeznaczenia.

Ponieważ kraje Ameryki Południowej w większości były niegdyś europejskimi koloniami, bez problemu można porozumieć się nich w języku hiszpańskim i portugalskim, a na północy również w angielskim i francuskim.

 

Mapy Ameryki Południowej