Boliwia

Boliwia w pigułce

Flaga Boliwii
Oficjalna nazwa Wielonarodowe Państwo Boliwia (Estado Plurinacional de Bolivia)
Stolica
Sucre
Waluta
boliviano (BOB)
Język
hiszpański i 36 języków lokalnych
Liczba ludności
11 503 735
Powierzchnia
1 098 580m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Boliwii Hotele w Boliwii

Dlaczego warto zwiedzać i podróżować w Boliwii?
Jakie atrakcie warto zobaczyć?

Boliwia, kraj znajdujący się w Ameryce Południowej, posiada granice z pięcioma krajami. Zaczynając od północy i kierując się na wschód, są to: Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Chile oraz Peru. Kraj ten, jako jeden z dwóch tego kontynentu, nie ma dostępu do morza. Oddziela go od niego terytorium Chile i Peru. Bardzo ważną rolę natomiast odgrywają dwie główne rzeki przepływające przez Boliwię – Rio Beni i Rio Mamowe, a także jezioro Lago Titicaca znajdujące się na granicy z Peru i pasmo Andów rozciągające się na ponad 600 kilometrów). Najwyższy szczyt Boliwii posiada 6520 metrów i znajduje się w jednym z trzech najważniejszych łańcuchów górskich, jakimi jest Kordyliera Wschodnia.

Kraj ten zamieszkiwany jest przez 8 i pół miliona mieszkańców, jednak rozpatrując warunki przyrodnicze, nie jest on zbyt zaludniony. Na jeden kilometr kwadratowy nie przypada nawet ośmiu mieszkańców. Znaczną część ludności Boliwii stanowią dwie grupy plemion indiańskich, jakimi są Keczua oraz Amara, a także Metysi, reprezentujący grupę mieszkańców europejsko-indiańskiego pochodzenia.

Chociaż Boliwia jest krajem rzadko odwiedzanym przez turystów w porównaniu z sąsiadującymi z nią krajami, jak Peru czy Chile, warto wybrać się do niej, jeżeli tylko posiada się taką możliwość. Poleca się ją wszystkim podróżnikom preferującym zagłębianie się w te miejsca, które nie są jeszcze powszechnie znane oraz nastawionym na możliwość doświadczenia wielu nieprzewidywalnych sytuacji. Boliwia potrafi zaskoczyć przede wszystkim swoimi walorami przyrodniczymi – ośnieżone wierzchołki Andów wznoszące się wśród chmur czy dzikie i nieznane tereny Amazonii potrafią zachwycić każdego miłośnika natury. Zwolennicy życia nocnego także znajdą w Boliwii coś dla siebie, jednak oni powinni wybrać się do większych miast, chociażby do stolicy kraju – Surce.

Zgłoś błąd
Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 58 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 114 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 118 Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 165 Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in /usr/home/webrange3/domains/travelin.pl/public_html/wp-content/themes/travelinpl/panstwo/panstwo.php on line 170

Boliwia - galeria zdjęć

Boliwia w pigułce

Boliwia
Oficjalna nazwa Wielonarodowe Państwo Boliwia (Estado Plurinacional de Bolivia)
Stolica
Sucre
Waluta
boliviano (BOB)
Język
hiszpański i 36 języków lokalnych
Liczba ludności
11503735
Powierzchnia
10985802
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika

Boliwia - więcej informacji