Boliwia

Boliwia w pigułce

Flaga Boliwii
Oficjalna nazwa Wielonarodowe Państwo Boliwia (Estado Plurinacional de Bolivia)
Stolica
Sucre
Waluta
boliviano (BOB)
Język
hiszpański i 36 języków lokalnych
Liczba ludności
11 503 735
Powierzchnia
1 098 580m2
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika
Najtańsze bilety lotnicze w sieci Kup teraz
Wycieczki do Boliwii Hotele w Boliwii

Zdrowie & Bezpieczeństwo w Boliwii

Szczepienia
Obywatele Polski nie posiadają obowiązku szczepienia się przed podróżą do Boliwii. Dbając o swoje zdrowie, warto jednak rozważyć zaszczepienie się przeciwko kilku chorobom, których ryzyko wystąpienia w tym kraju jest dość wysokie. Zaleca się szczepienia przeciwko takim chorobom, jak: wirusowe zapalenie wątroby typu A oraz B, żółta gorączka, błonica, tężec, polio, wścieklizna, dur brzuszny i japońskie zapalenie mózgu.

Lekarstwa do zabrania
Przed wyjazdem do Boliwii warto zaopatrzyć się przynajmniej w podstawowe lekarstwa i środki medyczne. Przydać mogą się zarówno leki przeciwbólowe, jak i przeciwbiegunkowe, a także apteczka pierwszej pomocy, w której powinna znaleźć się woda utleniona, plastry, bandaż oraz gaza. Należy także pamiętać o lekarstwach przyjmowanych na co dzień – dostanie ich na terytorium Boliwii może okazać się wręcz niemożliwe.
Wizyta u lekarza oraz dentysty kosztuje średnio 15 dolarów.

Gdy jesteś na miejscu

Zagrożenia i niebezpieczeństwa
Obecnie, na skutek nasilających się konfliktów na tle politycznym, Boliwia nie jest uznawana za kraj całkowicie bezpieczny dla turystów. Trzeba być świadomym możliwości zostania obrabowanym i napadniętym, która największa jest w obrębie gór, gdzie ludzie charakteryzują się najwyższym stopniem agresywności i wrogości wobec turystów. Również w dużych miastach i w miejscach często odwiedzanych przez osoby podróżujące trzeba być uważnym. W obrębie muzeów, galerii, parków czy kościołów często dochodzi do kradzieży i napadów. Turyści mogą być także zapytani o pokazanie jakiegokolwiek dokumentu tożsamości czy podanie informacji znajdujących się w paszporcie czy dowodzie osobistym lub numeru konta bankowego – nie należy podawać żadnych informacji. Prawo do zapytania o nie posiadają wyłącznie policjanci, którzy wcześniej odpowiednio przedstawili swoje legitymacje.

Insekty
W Boliwii nie występuje zbyt wiele owadów zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka. Warto jednak zaopatrzyć się w preparat przeciwko komarom, który może okazać się przydatny przede wszystkim w obrębie gór i Amazonii.

Podróżowanie z dziećmi
Nie ma żadnych przeciwwskazań, jeżeli chodzi o podróżowanie z dziećmi na terenie Boliwii. Zaleca się jednak zachowanie szczególnej ostrożności oraz maksymalną opiekę nad najmłodszymi – mogą one posiadać trudności z przystosowaniem się do nowych warunków i dość wysokich temperatur.

W razie choroby
W przypadku wystąpienia objawów jakiejkolwiek choroby w Boliwii, warto bezzwłocznie udać się do lekarza. Wizyta w szpitalu kosztuje około 15 USD. Na terenie całego kraju działa bardzo dużo aptek, w związku z czym otrzymanie podstawowych leków i środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych czy przeciwbiegunkowych nie stanowi żadnego problemu.

Zgłoś błąd

Boliwia w pigułce

Zdrowie & Bezpieczeństwo
Oficjalna nazwa Wielonarodowe Państwo Boliwia (Estado Plurinacional de Bolivia)
Stolica
Sucre
Waluta
boliviano (BOB)
Język
hiszpański i 36 języków lokalnych
Liczba ludności
11503735
Powierzchnia
10985802
Religia
rzymski katolicyzm
Ustrój
republika

Boliwia - więcej informacji